זיהוי עקיצות

מדריך לזיהוי עקיצות לפי תמונה

כמעט כל אחד מאיתנו חווה עקיצה ממקור לא ידוע. במקרים מסוימים העקיצה מתנפחת מאד, במקרים אחרים היא פשוט מגרדת. כיצד אפשר לדעת האם מדובר במשהו מסוכן ומהי דרך הטיפול הנכונה ביותר? היום אנחנו יכולים לבצע זיהוי עקיצות לפי תמונה.

ישנן מספר סיבות לכך שנרצה לזהות את המקור שגרם לעקיצה כאשר ברוב המקרים מדובר במצב שאנחנו לא ראינו בעצמנו את הגורם הפוגע. סיבה ראשונה לכך שאנחנו רוצים לדעת במה מדובר היא הסיכון שיכול להיות בעקיצה. בעוד שעקיצה של פשפש יכולה להיות לא נעימה, זיהוי עקיצת קרציה יוביל לביצוע מעקב ולפעמים לבדיקות מיוחדות (בהתאם להמלצת רופא).

סיבה נוספת לכך שנרצה לוודא במה מדובר היא לצורך טיפול בגורם. גם עקיצות בגינה יכולות להיות מסוכנות או פשוט מטרידות ואם לא נדע מהו הגורם לא נדע כיצד לחסל אותו. חשוב מאד שנדע מה פוגע בנו כדי לקבל החלטה כיצד לפעול בטיפול העצמי והסביבתי.

 

✔️ נעקצתם ולא יודעים ממה? חושבים שחרק עקץ אתכם אבל לא בטוחים?
✔️  זיהוי כל סוגי העקיצות בחינם – רק עקיצות שקרו בבית!
נא לא לשלוח עקיצה שלא יודעים איפה נעקצתם או שאתם בכלל לא בארץ
אם לא נעקצתם בבית או בסביבה מגורים אין לנו שום דרך לזהות
לצלם את החרק שעקץ אתכם ולכתוב איפה נעקצתם
✔️  ייעוץ בחינם ע"י מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

זיהוי עקיצות

סימנים שיכולים להעיד על המקור העוקץ

ישנם שלל גורמים שיכולים להשאיר סימן של עקיצה אדומה גדולה ועוד שלל סימנים. אנחנו יכולים לצלם את המקום ולהתייעץ עם מקור מוסמך כמו חברת הדברה מומלצת למשל. בנוסף, כדאי שנכיר את המאפיינים של החרקים והמזיקים השונים.

 

כך תדעו מה עקץ אתכם ואיך נראית העקיצה

איך לזהות עקיצות

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  איך נראית עקיצת יתוש?

  זיהוי עקיצת יתוש יכול להיות פשוט וקל. כמעט כולנו נעקצנו לפחות פעם אחת מיתושה וסביר להניח שהדבר קרה בחודשים החמים של השנה. העקיצה של היתוש תיראה כעיגול אדום והיא מגרדת מאד. ככל שנגרד יותר כך העקיצה תמשיך להתפתח. מומלץ להימנע מגירוד, להניח חומרים מרגיעים על האזור וגם קרח יכול לעזור.

   

  איך נראית עקיצת צרעה?

  אחד הדברים המבלבלים ביותר הוא עקיצה של צרעה או דבורה. זיהוי עקיצת צרעה חשוב מאד כיוון שבמקרה של דבורה יש לחכות ולבדוק האם ישנה תגובה אלרגנית של הגוף. הסימנים של שתי המעופפות העוקצות יכולים להיות דומים, אך הדבורה מאבדת את העוקץ שלה מיד עם העקיצה והצרעה לא. העקיצה של הצרעה יכולה להוביל לשטף דם, לגדול ולהתנפח.

   

  איך נראים עקיצות פרעושים?

  הפרעושים אינם ידידותיים, הם מסוגלים לקפוץ למרחק רב והעקיצות שלהם מגרדות וחלקנו נחוש כאב של ממש מהן. זיהוי עקיצת פרעושים אינו מסובך מדי ולצערנו רבים יחוו יותר מאשר עקיצה אחת יחידה. היא תהיה כמו נקודה קטנה אדומה חזקה עם הילה בהירה יותר מסביבה. הפרעושים יכולים לעקוץ בכל מקום אך הם מעדיפים אזורים לחים ולכן בית השחי, קפלי המפרקים והמפשעה יהיו מועדפים עליהם. ככל האפשר יש להימנע מגירוד.

  עקיצת פרעושים ברגל

  עקיצות יתושים ברגל

   

  עקיצות של פרעושים ברגליים

  עקיצות פרעושים

  איך נראית עקיצת פשפשים?

  זיהוי עקיצת פשפשים ופשפשי המיטה חשוב לצורך הטיפול. לא מדובר בחרק שעומד להיעלם אלא ממשיך להתרבות ומסתתר בין הבדים שיש בביתנו אם לא מדבירים את כל אוכלוסיית הפשפשים. העקיצות של הפשפשים כואבות, מגרדות ומציקות והם עוקצים בעיקר בשעות הלילה ומפריעות לשינה. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהבעיה היא לבצע הדברה.

  תמונות של עקיצות פשפשים

  עקיצות פשפש המיטה ביד

  עקיצות פשפש המיטה ביד

   

  עקיצות פשפש המיטה בגב

  עקיצות פשפש המיטה בגב

   

  עקיצות פשפש המיטה ביד האחורית

  עקיצות פשפש המיטה ביד האחורית

   

  עקיצות פשפש המיטה באזור היד והמרפק

  עקיצות פשפש המיטה באזור היד והמרפק

   

  עקיצות פשפשי המיטה באזור הצוואר

  עקיצת פשפשי המיטה באזור הצוואר

   

  עקיצת פשפש המיטה בצוואר

  עקיצת פשפש המיטה בצוואר

   

  איך נראית עקיצת נמלי אש?

  אחד התסכולים שהורים רבים מביעים הוא הצמיחה בכמות נמלי האש שאפשר למצוא בארצנו. לפעמים נראה את הנמלים מיד ונבין כי נעקצנו מהן ולפעמים נצטרך לעשות זיהוי עקצת נמלת אש כדי להבין שמדובר בה ולא בעקיצות אחרות. העקיצה של נמלת האש דומה במעט לזו של היתוש אך היא הרבה יותר כואבת ואף שורפת ממש. במקרה של נפיחות כתוצאה מעקיצה באזור הפנים, השפתיים ובלשון, מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי בנוגע לטיפול.

   

  עקיצת נמלי אש בכף הרגל בכף הרגל

  עקיצת נמלי אש בכף הרגל

   

   לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

    

   זיהוי עקיצות נדירות

   הפרעושים, היתושים, הנמלים ועוד רבים אחרים נמצאים בסביבה שלנו. הם יכולים להיות בגינה הפרטית, בגן השעשועים ולהיכנס לתוך הבית. עם זאת, ישנם מצבים בהם אנחנו יוצאים לטיול או לחופשה וחוזרים עם פצע שהולך ומתפתח, יתכן מאד שזו עקיצת שושנת יריחו. השושנה מאפיינת את האזור המדברי, היא מסתובבת בשעות הקרירות של המדבר ובגובה נמוך יחסית ולכן ילדים עלולים להיפגע באזור הפנים. הפצע שהיא יוצרת עלול להזדהם ולהשאיר צלקת.

   גם עקיצת זבוב הסוס היא עקיצה שנרצה לזהות כי היא יכולה להיות מסוכנת אם לא מחטאים אותה ולא מטפלים בה נכון. זבוב הסוס עוקץ בעלי חיים ובני אדם והעקיצה שלו עלולה להתפתח למוגלה ובמקרה זה יש לפנות לטיפול רפואי. העקיצה עצמה נראית כנקודה אדומה אך היא מתרחבת תוך זמן מה ומגרדת מאד.

   עוד מעופף שעלול לפגוע בנו הוא הדבור. בדרך כלל נוכל לזהות אותו בשל גודלו אך יתכן שהילד (או הילדה) יחזור עם עקיצה של דבור ולא ידע להגיד לנו כיצד נראה המעופף. כדאי לדעת כי הדבור מסתובב בעיקר בעונות החמות והעקיצה שלו עלולה להיות כואבת ונפוחה יותר. כמו כן הוא עלול לעקוץ יותר מפעם אחת ברצף והתוצאה כואבת במיוחד. במקרה מסוימים תתחיל תגובה אלרגית ויש לטפל בה מיד.

   עקיצת נדל בברך

   עקיצת נדל

    

   זיהוי העקיצה חשוב לצורך טיפול מידי ובסביבה

   פעמים רבות הדרך היחידה שלנו למנוע את חזרת העקיצה היא לטפל בסביבת הבית והגינה שלנו. נמלי אש, יתושים מרובים, פשפשים ועוד רבים אחרים פוגעים וממשיכים לפגוע בנו, בני האדם ולא פעם גם בבעלי החיים שלנו. חלק מהעקיצות גורמות לגירוד, חלק ישאירו סימנים ואחרות עלולות לגרום לתגובה מסוכנת. רק זיהוי עקיצות מאפשר לקבל את ההחלטה כיצד לטפל בהן.

   לאחר זיהוי העקיצה אפשר לקבל החלטה כיצד לטפל במפגע עצמו. מדביר מקצועי שיקבל תמונה של העקיצה יבין במה מדובר ויציע את דרך הטיפול היעילה ביותר. לא כדאי להתמהמה עם הדברת מזיקים כיוון שהעקיצות רק ימשיכו להגיע ובמקרים רבים הן פוגעות באיכות החיים. כמובן, במקרים מסוימים כמו יתושים, ניתן להשתמש במרחיקים טבעיים ולשים רשתות על החלונות ובכך למנוע את כניסתם. במקרים אחרים כמו נמלי אש, פשפשים ועוד, חשוב למגר את הבעיה עם הדברה.

   הזמנת הדברה בעקבות עקיצות לצורך הגנה עלינו ועל המשפחה

   הדברה נועדה להגן עלינו ועל המשפחה שלנו מפני שלל גורמים מטרידים ומזיקים. חלק מהחרקים והמעופפים "רק" מטרידים את מנוחתנו. אחרים עלולים להשאיר צלקות וכאב. את כל אלה אנחנו יכולים להרחיק באמצעות פעולת הדברה נכונה המותאמת בדיוק לבית, לחצר כשהיא מחסלת את הפוגעים אך אינה מסוכנת לנו, בני האדם או לחיות המחמד האהובות עלינו.

   הדברה בטוחה מעמידה לרשותכם מדביר מנוסה, עם רישיון לעסוק בתחום, שיכול לזהות את העקיצה על פי תמונה. לאחר זיהוי העקיצה יוכל המדביר להמליץ על פעולת ההדברה הטובה ביותר ולבצע אותה בפועל.

   אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

    whatsapp
    להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
    📞 055-970-5878
    whatsapp
    call