הדברה ירוקה

תוכן עניינים

לאור שנים ארוכות של מומחיות בתחום, אנו בהדברה בטוחה יודעים כי ישנם אנשים המתלבטים אם לפנות אל חברה מקצועית או לנסות להתמודד ולחיות עם בעיית המזיקים בכוחות עצמם.
אכן, שירותים מקצועיים כרוכים בעלויות, אך חשוב לזכור כי מחיר הדברה הוא כאין וכאפס לעומת הנזקים שעלולים להיגרם לאיכות החיים, לרכוש ואף לבריאות.
מחיר ההדברה נקבע על פי גודל הבית – חדרים, קומות, חצר, מטר מרובע, בורות ביוב שקיימים בבית – ההצעה שלנו לפנות ישירות אל מדביר מוסמך ולקבל הצעת מחיר להדברה ירוקה ומשתלמת.

מה ההבדלים בין הדברה ירוקה להדברה רגילה?

בעבר חומרי ההדברה היו מבוססים על בסיס של זרחן אורגני שאמנם היה פעיל באופן מעולה כנגד המזיקים אך עם זאת היה חומר רעיל, הבית היה מפונה מספר ימים והיה נאטם, הדברה כזו הייתה מרחיקה את המזיקים למספר שנים, עם זאת ככל שהחומר היה פעיל בבית כנגד המזיקים הוא היה פעיל גם כנגד בני האדם, עלו השערות וחששות כי חומרים אלו מסוכנים לבני האדם ומסוגלים אפילו לסרטן, בנוסף לכל קיים החשש כי חומרי ההדברה יחלחלו את מי התהום וירעילו אף אותם.
אז מה עושים? פונים אל הטבע ומחפשים פרחים שיש להם יכולת להרחיק מעצמם מזיקים, תוך כדי החיפושים התברר שצמח החרצית מצליח להרחיק מעליו את אותם חרקים, מתברר שבקרקפת שלו יש חומרים דוחי חרקים, אם כך, מכניסים את הצמח בכמות גדולה ומפיקים ממנו חומר מעולה להרחקת מזיקים ומכונה פירתרין, אבל עדיין להפיק חומר הדברה ממיצוי של פרח זה יקר מאוד, לכן המעבדה מפרקת את החומרים ומנסה לבודד מתוכם את החומר הפעיל, לאחר שחומר זה נמצא מפיקים העתק סינתטי שלו המכונה פירתרואידים (כפתור להורדת מסמך מידע בנושא יופיע מתחת לטקסט), חומר זה נמצא כיום בשמות שונים בשימוש ע"י חברות ההדברה מכיוון שהוא אינו עשוי מזרחן אלא מתרכובות יציבות לסביבה.

תמונה ראשית לנושא הדברה ירוקה ע"י חברת הדברה הדברה בטוחה המקצועית בישראל
מעוניינים בשירות מקצועי חסר פשרות במחיר אטרקטיבי במיוחד?
השאירו פרטים ותנו לצוות המקצועי שלנו לדאוג לכם!
מה הבעיה עם מזיקים?

כבר משמם של המזיקים אנו יכולים להבין כי הם אינם אורחים רצויים במיוחד בביתנו.
מדובר במגוון רחב של חיות זעירות וגדולות יותר, כגון תיקנים, עכבישים, דג הכסף, קרציות, צרעות, עש המזון, יונים, פשפש המיטה, טרמיטים ומכרסמים שונים.
מודע בעלי חיים אלו זכו לשם "מזיקים"? מפני שהם מעיבים על איכות חיינו ופוגעים בבעלי הבית במספר מישורים:

  • בריאות – המזיקים מביאים עימם חיידקים, וירוסים, מחלות וזיהומים העלולים בהחלט לפגוע בבריאות בני המשפחה, ובעיקר חשופים לתחלואה ילדים, קשישים ואנשים בעלי מערכת חיסון חלשה.
  • אי נעימות – כאשר הבית נמלא בחיות זעירות שמתרוצצות, מכרסמות ועוקצות אנו מרגישים שהמקום הבטוח שלנו כבר אינו מוגן.
    יתר על כן, אנו מתחילים להרגיש גירודים, לראות נפיחות ואודם על העור, ולפתח תחושת גועל ופחד מפני יצורים שקשה לראותם ולאתרם.
  • תכולה ותשתיות – ישנם מספר מזיקים שניזונים מעץ המהווה מרכיב מרכזי ברהיטים שונים, ובוודאי בבתים הבנויים בשיטות בנייה קלות. כאשר תולעי העץ או הטרמיטים מתחילים לכרסם ברהיט היקר קשה מאוד לעצור את הפיכתו למיושן, בלוי ומאובק, ולעתים קרובות יש צורך להחליפו בחדש.
    בנוסף, ישנם מזיקים שאוהבים לכרסם את החוטים של מכשירים חשמליים ושל מערכת החשמל שבקירות, דבר המוביל לנפילות מתח, סכנת התחשמלות ולתיקונים יקרים של בעלי מקצוע.
למה חשוב לבצע הדברה ירוקה?

אין ספק כי מחיר הדברה ירוקה מהווה הוצאה פעוטה (בדומה להדברת פשפשים) לעומת הנזקים הגדולים שעלולים להיגרם עקב דחיית הטיפול.
יתר על כן, ככל שתמתינו בפנייה אל חברתנו כך עלולה הבעיה להחמיר, מאחר שהמזיק מרגיש נוח בביתכם, מתרבה בזמן קצר, מוצא מקומות מסתור ואף מושך עוד מזיקים מסוגים אחרים – אשר כל אחד מהם מביא את בעיותיו המיוחדות.
במילים פשוטות, ככל שתקדימו לפנות אלינו ולטפל בבעיה כך יהיה המחיר נמוך יותר, ותוכלו להשיב אל הבית את השקט, הביטחון והנוחות ששורים בו תמיד.

 

ריסוס ירוק מבלי לפגוע בסביבה

הדברה ירוקה היא שם קוד למלחמה בחרקים ובמזיקים שונים במינימום של פגיעה באיכות הסביבה ובבריאות של בני האדם.
יש שיטות שונות של מלחמה בחרקים ובמזיקים, אך המכנה המשותף לכולן הוא שכל השיטות אינן מזיקות לא לאדם ולא לסביבה.
אנו מוקפים באינספור בעלי חיים קטנים, מכרסמים, זוחלים, חרקים קטנים ובעלי כנף אשר פוגעים ביבולים ובמוצרי מזון שונים, מעבירים מחלות, מציקים ומטרידים אותנו ומהווים מפגע אסתטי.
בעידן שבו המודעות לאיכות הסביבה ולשמירה על הבריאות גובר מיום ליום פיתחו המדבירים שיטות שונות למלחמה בחרקים ובמזיקים השונים, שיטות המבוססות על הבנת תהליכי הטבע ללא שימוש ברעלים ובחומרים כימיים מזיקים.

מהעבר להווה

בעבר כל השיטות שנועדו לפגוע בחרקים ובמזיקים השונים התבססו על שימוש בחומרים רעילים ובחומרים כימיים העלולים לסכן את הבריאות.
השימוש בחומרים הכימיים והרעלים הוכח כיעיל, ההדברה התבצעה במהירות, המזיקים הושמדו והשימוש בחומרים המסוכנים היה רחב ויום יומי.

בשנים האחרונות, בעקבות מחקרים רבים שנעשו בתחום, הוכח כי חומרי ההדברה הרעילים משמשים כחרב פיפיות.
מצד אחד הם הצליחו להתמודד עם כמויות גדולות מאוד של חרקים ומזיקים ולהשמיד אותם ביעילות ובמהירות, אך מצד שני חומרי ההדברה המסוכנים שפגעו בחרקים, פגעו גם בבני אדם ובסביבה.
החומרים הכימיים הרעילים חלחלו למי התהום, זיהמו את מי השתייה, גרמו למחלות ולאלרגיות רבות בין בני האדם, פגעו בבעלי חיים שאינם מזיקים והפרו את האיזון הביולוגי בטבע.

מחקרים רפואיים רבים מוכיחים כי חומרי ההדברה הכימיים גורמים למחלות קשות בין בני אדם. כתוצאה מחשיפה גבוהה לחומרי הדברה מסוכנים אנשים רבים חלו במחלת הסרטן, במחלת הפרקינסון ומחלות קשות נוספות וילדים ומבוגרים סובלים מתופעות כמו הפרעות קשב וריכוז, קשיים בלימודים ועוד.

מחקר מפורסם בתחום ההשפעה של החומרים הרעילים על בני האדם והסביבה נערך מטעם הקרן לבריאות הסביבה בשיתוף עם בית החולים הדסה בירושלים.
מטרת המחקר הייתה לקבוע את ההשפעה ואת הסיכונים של חומרי הדברה כימיים.
תוצאות המחקר הוכיחו מעל לכל ספק כי החומרים הכימיים מסוכנים לילדים, לקשישים, לנשים בהיריון ולחולים הלוקים במחלות כרוניות, הם עלולים לפגוע בפוריות הגבר ולירידה ברמת המשכל של האוכלוסייה הנחשפת באופן קבוע להשפעת החומרים.

בעקבות תוצאות המחקר החליטו הגורמים המוסמכים לעודד את השימוש בשיטות ההדברה הטבעיות בכל מקום, בבתי מגורים, במפעלים, בבתי עסקים, באזורים חקלאיים ועוד.

חברת הדברה ירוקה – מה הסוד שלה?

הדברה בטוחה משתמשת בחומרים המופקים מחומרים צמחיים, בעיקר חומרים המופקים מפרח החרצית. אלו חומרים שרמת הרעילות שלהם נמוכה לבני אדם, לבעלי החיים והסביבה, חומרים מתפרקים שאינם אפקטיביים לטווח זמן ארוך.
לעתים חומרי ההדברה הטבעיים יכללו גם מעט כימיקלים או חומרים כימיים, אך במינון נמוך מאוד של רעילות, מינון שאינו עלול להזיק לבני האדם או לסביבה.

חומרי ההדברה המשמשים את המדבירים הדוגלים בשיטות טבעיות הם חומרים מתפרקים שאינם נשמרים לטווח ארוך.
חומרים אלו גם מחלחלים אל האדמה, אך הם מתפרקים כעבור תקופה קצרה, ולכן הם לא פוגעים במי התהום, לא מזהמים את מי השתייה ולא מסכנים את בני האדם.

גם חומרי ההדברה שבם משתמשים המדבירים לריסוס של פירות וירקות מתפרקים כעבור תקופה קצרה וכאשר הפירות או הירקות שרוססו מגיעים אל הצלחת, חומרי הריסוס המסוכנים כבר התפרקו ואיבדו את היכולת להזיק לבני האדם.

שיטה נוספת של ההדברה הטבעית היא הדברה ללא חומרי ההדברה.
באמצעות מלכודות ללכידת מכרסמים, רשתות נגד יונים, שיטות אלקטרוניות ושיטות נוספות המשמשות להרחקת המזיקים, מצליחים המדבירים למנוע מבעלי כנף, ממכרסמים וממזיקים אחרים להטריד את בני האדם ולפגוע בבריאות ובאיכות החיים שלהם.

 להדברה הירוקה יש  מספר עקרונות, היא מבוצעת רק בטיפול בבעיה קיימת ולא כאמצעי מניעה, היא מטפלת בבעיה ולא בתסמינים והיא עושה שימוש בשיטות ובחומרים ייעודיים המותאמים באופן אישי לכל סוג של מכרסמים, חרקים או בעלי כנף מזיקים.

חברות המעניקות שירותי הדברה ירוקה פועלים לפי הכללים שקבע משרד הבריאות בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה.
כדי לקבל הסמכה של מדביר מוסמך בתחום, על המדבירים לעבור קורס הכשרה ארוך, במשך כשנה בממוצע, קורס שבו מקבל המדביר ידע רחב על עולמם של המזיקים, על הביולוגיה של המזיקים, על הזואולוגיה, על העקרונות להגנת הסביבה, על הבנה בתהליכי הטבע הנושקים לתחום ההדברה ועוד.

 
שלושה דברים שכדאי לדעת על הדברה ירוקה

אם יש לכם ילדים קטנים בבית, קשישים או חיות מחמד, אל תיקחו סיכונים והזמינו רק חברה העושה שימוש בחומרי הדברה בלתי מסוכנים.
לפני שאתם מזמינים את חברת ההדברה, בקשו לדעת מהם החומרים שבהם משתמשת החברה וערכו מחקר ברשת האינטרנט על היתרונות של חומרי ההגברה האלו ועל הסכנות.
חשוב לבדוק האם חומרי ההדברה שבהם עומד המדביר להשתמש מבוססים על קבוצת חומרי הפרטואידים, חומרים המבוססים על צמחים טבעיים.
אם מצאתם שחומרי ההדברה מבוססים על זרחן אורגני, אל תסכימו לשימוש בהם, אלו חומרים כימיים רעילים ומסוכנים.

הקפידו על אמצעי זהירות! אם אתם מבצעים הדברה בצורת טבליות, הרחיקו את התינוקות ואת חיות המחמד מטבליות אלו.
אם אתם מציבים מלכודות בבית, הרחיקו את התינוקות ואת הילדים הקטנים כדי שלא ייפצעו מהמלכודות.

אחד היתרונות של הדברה בשיטות ירוקות הוא שבשיטה זו אין צורך לעזוב את הבית, לגלגל את השטיחים, להוריד וילונות ולפנות את הרהיטים.
לאחר ההדברה מומלץ לאוורר קצת את הבית ולחכות שהריחות של חומרי ההדברה יתנדפו.
אך אם אין יש תינוקות קטנים הזוחלים על הרצפה, בקשו הנחיות מהמדביר איך לנהוג.
במקרים מסוימים ימליץ המדביר על עזיבת הבית ועל שטיפה קלה של הרצפה מספר שעות לאחר ההדברה.

המעוניינים במידע על ריסוס לבית, מחיר הדברות ונזקי מזיקים מוזמנים לפנות אלינו בכל דרך נוחה שתרצו!

נגישות