הדברת חשופיות

הדברת חשופיות וחלזונות בבית ובחצר על ידי מדביר מקצועי

חשופיות וחלזונות נמצאים בדרך כלל בגינות, בחצרות הבתים ובמרתפים, הם פעילים בעיקר בחודשי החורף ועשויים להפוך למטרד קשה. אם אתם סובלים מהטפילים הפולשים לבתים ולגינות הנוי בכמויות גדולות הפתרון המומלץ הוא הדברת חשופיות וחלזונות. יש שלוש שיטות עיקריות להדברה – פיזור חומרים כימיים, הדברה טבעית והדברה אקולוגית.

שבלולים וחשופיות ניזונים בעיקר מצמחים המצויים בתהליך ריקבון, לעתים נדמה כי מערכת העיכול של הטפילים הללו אינה יודעת שובע, לכן החלזונות והחשופיות מהווים מטרד של ממש למגדלים הביתיים המעוניינים ליהנות מגינה עם צמחייה עשירה ומגידול ירקות וצמחי תבלין אורגניים.

✔️ הדברת חשופיות וחלזונות עם מדביר מוסמך
✔️ הדברת חשופיות מחיר החל מ-250 ₪
✔️ הרחקת חשופיות לטווח ארוך – גם בשיטות ירוקות
✔️ אחריות בכתב בסיום ההדברה
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️ שירות מקצועי בפריסה ארצית
להתייעצות והצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:

055-970-5878

הדברת חשופיות עם חומרים ירוקים

מה זה חשופיות?

חשופיות הן יצורים ריריים, כמו חלזונות, ותמצאו אותן לרוב במקומות לחים ורטובים. יש להן גוף רך ומוארך, וצבען בדרך כלל חיוור. הן בעיקר נמצאות בגינה ובדשא, מאחר שהן ניזונות מעלים וגבעולים של צמחים. החשופיות הן אנדרוגניות, כלומר יש להן גם איברי רבייה זכריים וגם נקביים, והן יכולות להתרבות עם כל חילזון ללא קונכיה (בית) אחר ולהטיל ביצים. מהביצים בוקעות חשופיות קטנות שגדלות לאורך הזמן.

 

הדברת חלזונות בגינה כולל הרחקת שבלולים

חשופיות הן קבוצה של חלזונות ללא קונכייה, גופן מכיל הרבה מים והן מייצרות כמויות עצומות של ריר המרוח על גופן. הריר של החשופית משמש את הטפיל גם כחבל כדי להשתלשל ממקום גבוה כמו צמרות העצים וענפים. החשופיות מסוגלות לטפס בקלות על עצים ושיחים, הן גם יכולות לחדור לבית מבעד לפתחי צנרת הביוב. כדאי לדעת כי יש זנים שונים של חשופיות והזן הנפוץ ביותר הוא החשופית הצהובה שאורכה יכול להגיע עד ל-15 ס"מ.

החשופיות מותירות אחריהן שבילים של ריר, הן מסוגלות בלילה אחד להשמיד צמחים צעירים רבים, והן נמשכות גם לקערות האוכל של חיות הבית הממוקמות בחצר. החשופיות פעילות בעיקר בשעות הערב והלילה כאשר קר ולח בחוץ. המפגש איתן אינו נעים, במיוחד אם הן חודרות לתוך הבית, מאחר והן מעדיפות לבלות במטבח, במקלחות ובחדרי שירותים. אם מבצעים הדברת חשופיות בבית עם חומרים כימיים ומגדלים חיות מחמד, יש להקפיד שחיית המחמד לא תאכל את הטפיל המורעל. ואם הכלב או החתול אכל חשופית ומבחינים בסימני הרעלה יש לקחת מיד את חיית המחמד לווטרינר.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  הדברת חשופיות בגינה בשיטות שונות

  ברוב המקרים סובלים ממטרד החשופיות בגינה. החשופיות, לעומת החלזונות, פעילות גם בחודשי הקיץ והן צצות בהמוניהן בדרך כלל בשעות הערב ולאחר השקיית הגינה. כאשר סובלים מבעיית חשופיות בגינה אפשר לבצע הדברת מזיקים בשיטות עשה זאת בעצמך בשילוב פעולות למניעת החזרת החשופיות לאזור, למי שלא מצליח תמיד אפשר להזמין שירות הדברת מזיקים.

  אפשר לפזר ברחבי הגינה ובאזורים המועדפים על החשופיות מתזון גרגרי בשיעור 5%, זהו חומר יעיל להדברת חשופיות וחלזונות, ובנוסף חומר ההדברה גורם לחשופיות להפריש ריר בכמות גבוהה, להתייבש ולמות. יש גם שיטות עשה זאת בעצמך כדי לבצע הדברת חשופיות בגינה ללא רעלים מסוכנים, למשל באמצעות פיזור מלח, הרחקה ידנית של החשופיות מהגינה והעברתן למקום רחוק כדי למנוע מהן חזרה לגינתכם. אפשר גם להכין מלכודות ביתיות עם קערה עמוקה המלאה בבירה או בתערובת של שמרים ודבש, אפשר גם להניח במרכז הקערה אוכל של הכלב או החתול, ובבוקר מפנים את המלכודת בזהירות ומרחיקים את החשופיות מהגינה.

  יש להרחיק את החשופיות למרחק רב מאחר והן מסוגלות לגמוע מרחקים ארוכים והן ניחנות ביכולת ניווט מצוינת, לכן אם תרחיקו אותן לגינה של שכן או לשדה קרוב, הן עלולות להופיע בגינה מחדש תוך זמן קצר. הדברת חשופיות בחצר או בגינת נוי על ידי מדביר מבטיחה לכם פתרון מושלם לבעיה, אך מעבר להדברה הכימית או האקולוגית כדאי להקפיד על פעולות מניעה כמו השקיית הגינה רק בשעות הבוקר המוקדמות, שתילת צמחי רוזמרין ולענה מהם החשופיות מתרחקות, איטום פתחים, איסוף גזם וענפים ופינוי קערות האוכל של חיות הבית בערב.

  אגב, טיפול נגד חלזונות בגינה זהה כמעט לחלוטין לשיטות ההדברה נגד חשופיות, וכדאי לגדל צמחים שהטפילים לא אוהבים, להדביק פסי נחושת על עצים, עציצים וריהוט גן, להשקות רק בבוקר, לנקות היטב את הגינה ולהימנע מהשארת ערמות של גזם וענפים.

   

  הדברת חלזונות ושבלולים כדי להיפטר מהטפילים

  הדברת חלזונות ושבלולים כדאי להזמין רק מחברת הדברה בטוחה בגלל הידע והניסיון הרב, התוצאות המובטחות, השירות המעולה והמחירים ההוגנים והאטרקטיביים.

  רוצים לדעת איך להיפטר מחלזונות בגינה? מדביר מוסמך ומנוסה יכול להציע לכם שלוש שיטות שונות להדברה יעילה ואפקטיבית נגד חלזונות ושבלולים בבית, בגינה ובחצר. השיטות המומלצות הן:

  הדברת חלזונות בגינה (הדברה כימית) בחודשי החורף המדביר יפזר פיתיונות סובין על הקרקע, אך בעונת האביב החלזונות נמצאים רוב הזמן על הצמחים לכן הוא יבצע הדברה בחומר כימי כמו מסורול, זהו רעל חזק שיש לפזר על הצמחים, לכן אסור לאכול את הצמחים לאחר הריסוס.
  הדברה טבעית הדברה טבעית נגד חלזונות ושבלולים מבוססת על ריסוס ביתי וטבעי אותו כל אחד יכול להכין לבד, אפשר ליצור תערובת המכילה שום או לענה ויש לרסס כמות גדולה מהתערובת ולאטום פתחים.
  הדברה ביולוגית נגד חלזונות ושבלולים הדברה ביולוגית מבוססת על חיות שנוהגות לטרוף חלזונות ושבלולים, לדוגמה צפרדעים, תרנגולות, ברווזים, חיפושיות שונות, לטאות ועוד.

   

  יש לי חשופית בבית מה עושים?

  אם יש לכם חשופיות בבית, יש מספר דברים שמומלץ לעשות כדי לצמצם את הכמות שלהן ולמנוע נזקים. זה מה שעליכם לעשות:

  – ייבשו את מקורות הלחות: החשופיות נמשכות לאזורים לחים, ולכן עליכם לתקן נזילות ולוודא שהכיור והמקלחת נותרים יבשים.

  – היפטרו מהחשופיות שמצאתם: תוכלו להשתמש בכפפות או במגבות נייר כדי להרים את החשופיות ולהיפטר מהן.

  – שמרו על בית נקי: החשופיות נמשכות גם ללכלוך ובלגן בחיפוש אחר מזון. לכן עליכם לוודא שהבית שלכם נשאר נקי ומסודר.

  הפעולות האלה הן לא תחליף להזמנת מדביר מקצועי, שיוכל להיפטר מהחשופיות בעזרת ריסוס או פיתיונות רעילים בצורה מבוקרת ובטוחה, ולוודא שהבית שלכם יישאר נקי לחלוטין ממזיקים למשך זמן רב.

   

  איך הגיעו חשופיות למטבח שלי?

  יש כמה דרכים שבהן חשופיות אולי חדרו לביתכם. הנה כמה הסברים אפשריים והפתרונות המומלצים:

  איך חדרו החשופיות לבית? מה צריך לעשות?
  דלת את חלון פתוחים

  יתכן שהחשופיות זחלו דרכם.

  יש להתקין רשתות – ניתן להתקין גם רשת לדלת בבית קרקע.
  דרך הצנרת

  החשופיות יכולות לזחול גם דרך הצנרת. תדעו שזה המצב אם ראיתם אותן בכיור.

  מה עושים שרואים חשופיות בכיור מטבח? בדרך כלל צריך להדביר את הביוב וגם את הגינה.
  חריצים בקירות

  החשופיות, כמו מכרסמים, יכולות לעבור דרך חריצים קטנטנים.

  יש לאטום את החריצים והפתחים הבעייתיים.
  צמחים שהכנסתם הביתה

  יתכן שקניתם צמחים חדשים או שהבאתם צמחים מהגינה אל תוך הבית, ובהם היו חשופיות או ביצי חשופיות.

  יש להדביר את הצמחים הנגועים ואת הגינה במידת הצורך.

  איך להיפטר מחשופיות בבית ובחצר בצורה יעילה?

  כדי להיפטר ממטרד החשופיות בבית או בחצר צריך להכיר את האויב ולתכנן תוכנית פעולה המבטיחה הרחקת חשופיות בצורה יעילה. חשוב לזכור כי חשופיות אינן מהוות סכנה לבני אדם, יחד עם זאת הן עלולות להפיץ מחלות. חשופיות נמשכות לקערות האוכל של כלבים וחתולים, הן מפרישות ריר על האוכל לכן חיית המחמד תסרב לגעת בו. אם הכלב או החתול אכל מהקערה הנגועה בריר החשופיות קיימת סכנת הרעלה לכן חשוב לעקוב אחרי התנהגות החיה ובהתאם לצורך להגיע לקליניקה של וטרינר.

  ישראלים רבים סובלים מהמטרד ומעוניינים לדעת איך להיפטר מחשופיות בבית, לכן הפתרון הקל והמהיר ביותר הוא להזמין הדברה ממדביר מקצועי. יחד עם זאת, אפשר להרחיק ולהדביר את החשופיות באמצעות פיזור חומרי הדברה שניתן לרכוש בחנויות פרחים ובמשתלות, אפשר גם להכין תערובת המכילה שמן שום או צמח לענה, הריח החזק גורם לחשופיות להתרחק מהאזור כאשר השום פוגע במערכת העצבים של החשופיות וגורם להתייבשות שלהן.

   

  איך מדבירים חשופיות וחלזונות?

  כדי להדביר חשופיות וחלזונות בשיטות עשה זאת בעצמך אפשר לרכוש חומר נגד חשופיות במינון של 5%, כדוגמת מתזון, אפשר גם להכין תערובת ביתית עם לענה או שום. מדביר מוסמך לרוב יבצע הדברה עם חומר המכיל רעל חזק יותר, יש להישמע להוראות שלו מבחינת אוורור הבית, הנחיות לגבי חיות המחמד ועוד.

  אם סובלים מביקור של חשופיות בתוך הבית קשה לבצע הדברה ביולוגית, עם זאת אפשר לקנות איגואנה ולגדל אותה בבית מאחר והיא אוכלת חשופיות וחלזונות. הדברה כימית בתוך הבית נחשבה ליעילה במיוחד ופותרת את הבעיה תוך זמן קצר, אך לעיתים יש לשלב בין מספר שיטות הדברה וחשוב גם לאטום פתחים כדי למנוע מהטפילים לחזור לבית.

  אם יש מכת חשופיות וחלזונות אפשר להכין מלכודות עם בירה, קפה או קליפות ביצים, את המלכודת מרחיקים מהבית והחצר, עדיף כמה שיותר רחוק. בנוסף, אפשר להדביק פסי נחושת על רגלי מיטות ורהיטים, עציצים, עצים וקירות, החשופיות והחלזונות נמנעים מחציית פס הנחושת בגלל זרם חשמלי.

   

  איך להרוג חשופיות לבד בשיטה בטוחה?

  ישנה שיטה יעילה להדברת החשופיות, והיא פיזור מתזון, אך היזהרו ממנה, מכיוון שמדובר בחומר רעיל שעלול לגרום גם להרעלה משנית. ציפורים או חיות מחמד עלולות לאכול גם כן מהפיתיון, מאחר שהוא נראה להן כמו מזון רגיל לחלוטין, ועל כן זוהי השיטה האחרונה שבה צריך לבחור. הכי כדאי להשתמש במלח גס, שמחסל את החשופיות במגע ותוך רגעים ספורים.

   

  ריסוס נגד חשופיות למיגור הטפילים

  מדביר מנוסה יציע בדרך כלל ריסוס נגד חלזונות וחשופיות כשיטת ההדברה המומלצת, אך אפשר להזמין מדביר המציע שיטת הדברה ירוקה, ביולוגית והומנית.

  אפשר להיפטר מהטפילים בשיטות שונות, אך לרוב ריסוס לבית נחשב לפתרון היעיל והאפקטיבי ביותר. ריסוס נגד חשופיות וחלזונות נחשב לפתרון יעיל, אך כדי לטפל נכון במטרד עדיף לשלב בין כמה שיטות הדברה כדי להבטיח ללקוח פתרון מושלם לטווח ארוך.

   

  כמה עולה הדברה נגד חשופיות, חלזונות ושבלולים

  מחיר הדברה נגד חשופיות, חלזונות ושבלולים, בבית ובגינה, הוא בטווח הנע בין 250 ₪ ל550 ₪. המחיר של טיפול בחלזונות בגינה והדברת חשופיות משתנה בהתאם למורכבות העבודה, תנאי וגודל השטח, רמת הנגיעות ושיטת ההדברה. יש מצבים בהם חשוב לבצע פעולות מניעה גם בסביבה הקרובה לבית כדי להרחיק את החשופיות, החלזונות והשבלולים לגינת הנוי ומהבית הפרטי.

  אם אתם סובלים מבעיית חשופית בתוך הבית או ממכת חשופיות וחלזונות בחצר – התקשרו עכשיו לחברה הדברה בטוחה.

   

  שאלות ותשובות לפני הדברה נגד חלזונות וחשופיות

  מתי כדאי לבצע הדברת חשופיות?

  חשופיות פעילות בעיקר בחורף, אבל עלולות להופיע בגינות וגם בבתים גם באביב ובקיץ. בהתאם הדברת חשופיות מתבצעת כשמבחינים בהן – ורוצים למנוע את הנזקים שהן עלולות לגרום.

  איך מדבירים את החשופיות?

  השיטה האפקטיבית ביותר היא הדברה כימית – לרוב באמצעות פיתיונות שמפוזרים על הקרקע במקומות שבהם נמצאות החשופיות. בחלק מהמקרים נדרש ריסוס של הצמחייה.

  למה חשוב לסלק את החשופיות?

  חשופיות אולי נראות לא מזיקות, אבל הן פוגעות בצמחים. סיכון נוסף הוא לחיות המחמד – אכילת מזון שהחשופיות הפרישו עליו ריר עלולה לפגוע בהן (בגלל הרעילות של הריר).

  איך למנוע מחשופיות חדשות להופיע אחרי ההדברה?

  רוזמרין דוחה חשופיות ולכן כדאי לשתול אותו בגינה או להניח עציץ בפתח הבית. עוד המלצה היא לבצע השקיה בשעות הבוקר ולא בשעות הערב. כמו כן חשוב לא להשאיר אוכל לכלבים ולחתולים חשוף – בגלל שהוא מושך את החשופיות.

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call