הדברת דג הכסף

הדברת דג הכסף במחיר המשתלם ביותר

דג הכסף הוא חרק קטן הנראה כמו דגיג, החרק ניזון בעיקר מעמילן וסוכר וגורם לנזקי רכוש, אך הוא אינו מסוכן או מזיק לבריאות האדם. דג הכסף מעורר אי נוחות בסביבת האדם, אם גיליתם אותו בבית או בעסק חשוב להזמין הדברת דג הכסף מחברת הדברה בטוחה כדי לטפל במקצועיות בחרק ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

 

✔️ הרחקה של דג הכסף החל מ-250 ₪
✔️ טיפול בחרק דק הכסף גם בארכיונים / ספריות / חנויות ועוד..
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️ שירות בפריסה ארצית רחבה
להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
055-970-5878

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

  מה זה דג הכסף?

  דג הכסף, או בשמו המדעי זנבזיף כספי (Lepisma saccharina) הוא חרק קטן וללא כנפיים, אורכו כסנטימטר אחד, יש לו מחושים ארוכים, צורתו מזכירה דגיג עם קשקשים בצבע כסף, ומכאן נובע שמו. החרק ניזון בעיקר מסוכר ועמילן, הוא חובב מוצרי נייר וטקסטיל, ניתן למצוא אותו גם בבתים חדשים, בעיקר בחדרי השינה, בחדרי רחצה, בפינות נסתרות בבית, בסלון, בספריות, בתקרות אקוסטיות, בארונות בגדים ועוד.

  חרק דג הכסף משגשג במקומות בהם יש לחות גבוהה וטמפרטורה ממוצעת שנעה בין 21 ל-25 מעלות צלזיוס. דג הכסף חי שנתיים עד שמונה שנים, המפגש איתו אינו מסוכן אך מעורר דחיה, וחשוב לבצע הדברה כדי לטפל במזיק הגורם לנזקי רכוש רבים ומשמעותיים.

  אם גילתם את החרק בבית, במשרד ובכל מקום אחר מומלץ להזמין מדביר מוסמך דרכנו – אנו מבצעים הדברה מקצועית המרחיקה את דג הכסף במחיר המשתלם ביותר.

   

  חרק דג הכסף

   

  תמונה של זנבזיף כספי

  איך מזהים את דג הכסף?

  קשה להתבלבל בין דג הכסף לבין חרקים אחרים, אך אם אינכם בטוחים, אתם יכולים להיעזר בסימנים הבאים כדי לזהות אותו:

  קריטריונים איך נראה דג הכסף
  צבע לבן עד חום-אפור, עם מעט גוונים כחלחלים-כסופים
  צורה כמו של טיפת מים מוארכת
  אורך עד 1 ס״מ
  זנב בעל 5 ״חוטים״ ארוכים בחלקו האחורי של גופו
  מחושים בעל 2 מחושים ארוכים וישרים

   

  עד כמה מהר מתרבה דג הכסף?

  הנקבה מטילה ביצים בחריצים שבקירות, ושם מתחילים חייו של דג הכסף.

  ביצה: הנקבה מטילה כ-100 ביצים בסביבה עם טמפרטורה של בין 20-30 מעלות, ולוקח להם 20-60 יום לבקוע, בהתאם לרמת הלחות – ככל שלח יותר, כך הקצב מהיר יותר.

  נימפה: הנימפה היא גרסה מוקטנת של דג הכסף הבוגר, ולוקח לה 3-4 חודשים להתבגר, למעט בחורף, אז זה יכול לקחת גם שנה-שנתיים. לאורך זמן זה היא תשיל את שכבת העור החיצונית שלה 4 פעמים בשנה.

  דג כסף בוגר: התנאים הסביבתיים משפיעים מאוד על משך זמן החיים של החרק הבוגר, כשהוא יכול לחיות למשך מינימום שנתיים, ובתנאי חום ולחות גבוהים הוא יכול לשרוד עד למשך 8 שנים.

   

  איך יודעים שיש דג הכסף בבית?

  הסימנים הם לא תמיד ברורים במאה אחוז, אלא אם כן תמצאו דג כסף חי או מת בבית, או נשלים שלו, אולם גם מהם קל יחסית להתעלם. הסיבה לכך היא שהלסת של דג הכסף חלשה מאוד, ועל כן הוא מגרד שכבות דקות מהחומרים שמהם הוא ניזון. יתכן שתראו שינויי צבע בספרים ובדפים, אך באופן כללי הסימנים לנזק יהיו מזעריים. עם זאת, לאורך הזמן וככל שהכמות של החרקים תעלה, הם יוכלו לעשות נזקים ברורים לטפטים שבקירות.

   

  כמה עולה הדברת דג כסף?

  זוהי אחת מההדברות הפשוטות ביותר שקיימות, וכל מה שצריך זה לרסס את הבית ובפרט לאורך הפאנלים ובאזורים שבהם יש חריצים בקירות, למשל לצד משקופים. עלות ההדברה היא החל מ-250 ש״ח, ומשתנה בעיקר לפי גודל הדירה או הבית.

   

  האם דג הכסף עוקץ?

  רבים טועים ומתבלבלים בין דגי כסף לבין נדלים מסוכנים, מכיוון שהם קצת דומים, אך החרק הזה לא נושך, עוקץ, מעביר מחלות או פוגע באדם באופן ישיר בשום צורה. אם תיתקלו בו, סביר להניח שהוא יבחר לברוח ולחפש מחסה בתוך אחד החריצים שבקירות הבית ולא יהיה תוקפני בשום צורה.

   

  הדברת דג הכסף על ידי מדביר מוסמך ומנוסה

  כדאי לדעת כי יש אפשרות להיפטר מדג הכסף בשיטות ביתיות, למשל באמצעות תמיסת מלחי אמוניה. עם זאת, הפתרון המקצועי והמומלץ ביותר עבורכם הוא ריסוס, הדברה ירוקה או הדברה ביולוגית

  הדברת דג הכסף דומה יחסית להדברת תיקנים ונמלים, המדביר ירסס את פינות הבית, כולל ארונות, כונניות, מדפים, ספריה, רהיטים צמודים לקיר, מקומות מסתור בחדרי רחצה ועוד. חשוב לציין שהמדביר מרסס רק חומרים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה, את הריסוס מבצעים בעזרת דיזה ייחודית כדי למנוע מהאזור להיות רטוב ולח, מאחר והלחות מושכת חרקים.

  בשטחים החיצוניים מומלץ לבצע הדברה ביולוגית נגד דג הכסף, שיטה זו מבוססת על צבתנים הנחשבים לאויב המושבע והטבעי של דג הכסף.  

  ככה נראה דג הכסף (זנבזיף כספי)

  איך נראה דג הכסף

  זנזביף כספי הדברה ביתית 

  דג הכסף אוהב אזורים לחים, הוא מסתתר בין השאר בסדקים וחריצים, בארונות ובפינות הבית. חשוב לשמור על בית נקי, מואר ומאוורר, יש לאטום היטב את הסדקים והחריצים כדי למנוע את התרבות החרק.

  אם מצאתם זנבזיף כספי הדברה ביתית עשויה לעזור, אפשר לפזר פיתיונות מתמיסה של בור וסוכר או להשתמש בתמיסת מלחי אמוניה, אפשר להכין מלכודת ביתית מתפוח אדמה חתוך ואם ההדברה הביתית לא מעלימה את החרק יש להזמין מדביר מקצועי.

  על הקיר

  דג הכסף על הקירות

   

  האם יש מלכודות לדג הכסף?

  אפשר ללכוד את דג הכסף בעזרת מלכודת דבק – כזו שמתאימה לעכברים או לתיקן גרמני למשל. עם זאת, אפשר להכין גם מלכודת ביתית מצנצנת, נייר דבק וקורנפלקס:

  הניחו כמה פיסות של קורנפלקס בתוך הצנצנת – זה ימשוך את דג הכסף למלכודת.

  עטפו את הצנצנת בנייר הדבק – זה יעזור לדג הכסף לטפס לתוכה.

  אחרי שדג הכסף יכנס לצנצנת, הוא לא יוכל לצאת ממנה מכיוון שיחליק, ותוכלו להיפטר ממנו.

  שימו לב: המלכודת אמנם תסייע לכם לתפוס את דגי הכסף הבוגרים, אך תמיד יהיו ביצים וצאצאים שימשיכו להגיע. כדי להיפטר מהחרק הזה אין פתרון אחר פרט להדברה מקצועית.

   

  חומר ריסוס נגד דג הכסף – המלצה מהמדבירים המנוסים

  מדביר יכול לבצע הדברה נגד זנבזיף כספי באמצעות חומרים מאושרים ומפוקחים. כדאי לבקש מהמדביר הסבר על חומרי ההדברה כדי לקבל החלטה נכונה ובטוחה.

  המדביר יכול לבצע נגד זנבזיף כספי הדברה ירוקה המבוססת על חומרים המכילים פירתרואידים, יש ריסוס ידידותי לסביבה אותו מפיקים מחרציות. 

  כאשר בוחרים חומר ריסוס נגד דג הכסף חשוב לוודא שהחומר אינו מסוכן לאדם ולחיות הבית, ויש לוודא עם המדביר כי החומר מתאים לארונות ולספריות כדי לא לגרום לנזק לבגדים, למצעים, לספרים וכדומה.

   

  איך להיפטר מדג הכסף? באמתעות תמיסת בור וסוכר

  כדי להיפטר מדג הכסף נדרש טיפול יסודי בבית וחובה לאטום חריצים ולטפל בבעיית הלחות הגבוהה מאחר והלחות מושכת את החרק. כאמור, אפשר להרחיק את החרק באמצעות פיתיונות של תמיסת בור וסוכר ביחס של 50:50, פיזור מלחי אמוניה המרחיקים את החרק תוך יום, ואפשר להכין מלכודות ביתיות מרבעי תפוח אדמה או בד כותנה לבן ולח עם טיח.

  יש להקפיד על טיפולי מנע כדי להרחיק את דג הכסף מסביבת המגורים, אם לאחר ההדברה החרק חוזר כדאי להתייעץ עם המדביר ולחזור על הפעולה כדי להרחיק את החרק.

   

  איך מטפלים בדג הכסף?

  איפה נמצא דג הכסף?

  דג הכסף אוהב מקומות חמימים ולחים. אפשר למצוא אותו מתחת למקררים, בחדרי שירותים, בחדרי רחצה ולפעמים גם בסדקים וחריצים שונים בבית.

  למה חשוב להדביר באופן מקצועי את דג הכסף?

  דג הכסף עלול להזיק לספרים ולניירות. בנוסף הוא ניזון מסוגי בדים שונים. טיפול מקצועי מבטיח בית נקי מהחרק ואפס נזקים.

  איך מתבצעת הדברת דג הכסף?

  הדברה מקצועית של דג הכסף מבוססת על ריסוס יסודי בכל מקום בבית שבו הוא עלול להימצא. הריסוס הוא של חומר ייעודי לחרק זה, כשאחת האופציות היא חומר ידידותי לסביבה על בסיס חרציות. דגש חשוב נוסף הוא למנוע תוך כדי הריסוס היווצרות לחות שעלולה להוביל דווקא לשגשוג של דג הכסף.

  איך מרחיקים את דג הכסף באמצעים ביתיים?

  שמן ארז ועלי דפנה מרתיעים את דג הכסף. בנוסף כדאי לאוורר היטב את הבית כדי שלא יהיו מקומות לחים שמושכים את החרק.

  נכתב על ידי ערן קיוותי

  מדביר מוסמך בעל רישיון שטח פתוח מספר 2093

  ערן קיוותי בעלים של חברת הדברה בטוחה חי ונושם את תחום ההדברה כבר למעלה מעשור, בעל רישיון הדברה מורחב למבנים ושטחים פתוחים, מבצע את כל סוגי ההדברות עם חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מתן ייעוץ בתחום ההדברה לעסקים ומוסדות, שירות מכל הלב ומענה מקצועי לכל שאלה ללא התחייבות.

  מומחה להדברת כל סוגי המזיקים והמכרסמים

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call