הדברת צרצרים

הדברת צרצרים – מחזירים את השקט אליכם הביתה    

אז איך משתיקים צרצרים באמצע הלילה? איך לוכדים צרצר שמתחבא בתוך הבית וכמה זה בכלל עולה? המשיכו לקרוא ותגלו את כל התשובות:    

ישנן תרבויות שמחשיבות את הצרצרים לקמעות שמביאים המון מזל ושפע. אבל עבור רובנו מדובר בחגיגה הכי רועשת בשכונה, שמונעת מאיתנו לישון או ליהנות מערב שקט בגינה. אם דרושה לכם הדברת צרצרים מיידית, מקצועית ובמחיר משתלם – אנחנו כאן בשבילכם. חברת הדברה בטוחה מתמחה בטיפול במזיק "המזמר" ומבצעת הדברת צרצרים איכותית, עם חומרים ירוקים בלבד.

הרחקת צרצרים מהגינה כולל ריסוס מונע!
שימוש בחומרי הדברה ירוקים
אפשרות לבצע לכידת צרצר (בדרך כלל מהמזגן)

טיפול בצרצרים שנמצאים בתוך הבית או במרפסת
מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה
לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו:
055-970-5878
הדברת צרצרים

הדברת צרצרים זו המומחיות שלנו

צרצר, או קריקט בשמו הלועזי, שייך למשפחת החגבאים. זהו חרק ידידותי למדי, איננו עוקץ או מסוכן לאדם ולסביבה, למעט הרעש הבלתי נסבל שהוא מפיק על ידי חיכוך כנפיו הקדמיות זו בזו. טיפול בצרצרים מתבצע בדרך כלל בדירות מגורים שחדר אליהן צרצר בודד שלא ניתן לגלות ומשמיע רעש מחריש אוזניים. במקרים אחרים, יהיה מדובר בלהקה שממוקמת בחצר פרטית ומייצרת רעש בלתי פוסק. אם יש אצלכם צרצרים – תנו לנו לטפל בהם ולדאוג שתחזרו לישון טוב ללא הפרעות נוספות.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  איך להשתיק צרצר בדרכים ביתיות וזמינות?

  צרצרים מצרצרים בשתי דרכים: הדרך הראשונה היא השקטה ומתבצעת במהלך החיזור. הדרך השנייה היא הרועשת והמעיקה (צרצור קריאה), שמבוצעת כ-60 פעמים בדקה אחת ומאפיינת את קריאתו של הזכר לנקבה, תוך הרחקת זכרים אחרים מהמקום. זהו השלב שבו בוודאי תחפשו איך להשתיק צרצר כדי להשיב לעצמכם את השלווה. מיד תגלו שתזדקקו רק למספר פעולות פשוטות:

  תאורה: צרצרים לא אוהבים אור ולכן אפשר להאיר למוקד הרעש עם פנס. ברגע שתאירו על הצרצר, הוא יפסיק מיד, מה שיסגיר את מיקומו הוודאי.

  חום: צרצרים לא אוהבים חום וככל שחם יותר, הם נוטים להאט את תדירות הצרצור עד לחידלון מלא מהפעולה. תוכלו לחמם את הבית לטמפרטורה גבוהה, אם צריך לבצע גירוש צרצרים מתוך הבית.

  רטיבות ומים: צרצרים לא אוהבים מים, אלא רק במקרים מסוימים, את הלחות. לכן קל מאוד להשתיק חבורת צרצרים בגינה על ידי התזה עם צינור מים לתוך מוקד הרעש. אפשר לחזור כמה פעמים על הפעולה עד להפסקה מלאה של הצרצור.

  חשוב להדגיש ששיטות אלה פועלות באופן נקודתי ולטווח קצר בלבד. הצרצרים עשויים לשוב ולצרצר כעבור מספר שעות ולכן מומלץ לבצע הדברת צרצרים מקצועית.

   

  האם הרעש של הצרצר ימשוך צרצרים נוספים לבית?

  בדיוק כמו שתימשכו לאמן שתשמעו ששר ברחוב, כך גם צרצרים נמשכים לצרצור אחד של השני, או יותר נכון – צרצרים מהמין השני. רעש של צרצרים מעיד על כך שהצרצר שנמצא בביתכם מנסה למשוך אליו נקבות, אך זה לא אומר שהבית שלכם יהיה מוצף בצרצרים, מכיוון שכך הוא גם ירחיק זכרים. אף על פי כן, אם לא תטפלו בבעיה יהיה זוג שיתרבה בביתכם.

   

  איך נראה צרצר?

  לרוב שומעים את הצרצר ולא רואים אותו, אך הצרצור שלו בהחלט יכול להוביל אתכם לחפש אותו. אז איך תדעו שמצאתם את הצרצר הבעייתי? הנה המאפיינים שיעזרו לכם לזהות אותו.

  איך נראה צרצר

  הכירו את סוגי הצרצרים הנפוצים

  משפחת הצרצרים גדולה ומגוונת, הכוללת כ-900 סוגים שונים ברחבי העולם. בישראל ישנם 30 סוגי צרצרים ומתוכם שניים נפוצים במיוחד: צרצר הבית וצרצר השדה.

  סוג הצרצר איך מזהים את הצרצר?
  צרצר הבית זהו צרצר חום עד חום-צהבהב, שעל ראשו שני פסים כהים ומחושים ארוכים.
  הצרצרים פולשים לתוך הבית בחיפוש אחר פסולת מזון כמו פירורים או ירקות ופירות, אבל גם מזון יבש של חיות המחמד עשוי לספק אותם.
  צרצר השדה זהו צרצר שחור עד אפור, הניזון מתוצרת השדה כמו: כותנה, משי, צמר, שיפון, שיבולת שועל, חיטה ועוד. ניתן למצוא אותו בחצרות ובגינות הביתיות, במדשאות גדולות, שדות וליד גידולים מתאימים.
  צרצר הגמל זהו צרצר פחות נפוץ וצבעו חום כהה. הוא חובב אזורים קרירים ולחים כך שתמצאו אותו בעליית הגג, במרתף או מחוץ לבית, על יד קרשים או אבנים. צרצר הגמל איננו משמיע רעשי צרצור.

   

  יש לי צרצר בתוך הבית מה עושים?

  אז הבנתם שיש לכם אורח לא רצוי בבית וכעת אתם רוצים ללוות אותו בנימוס החוצה. לא קל להתמודד לבד עם צרצר שמסתתר בבית, אך תוכלו לנסות את הצעדים הבאים ולהרחיק אותו:

  איתור הצרצר: איך למצוא צרצר בבית? עקבו אחר הצרצורים שלו.

  צרו פתח ליציאה: אם זיהיתם את החדר שבו נמצא הצרצר, פתחו שם את הדלת והחלון כדי לאפשר לו לצאת.

  עידוד הצרצר לצאת: אם איתרתם את הצרצר עצמו, השתמשו במטאטא או בפיסת קרטון כדי למשוך אותו בעדינות לכיוון היציאה.

   

  איך נפטרים מצרצר בבית שמסרב לצאת?

  תוכלו לנסות ללכוד את הצרצר בעצמכם אך זה לא יהיה פשוט כמו שזה נשמע. תצטרכו להיות זהירים שלא לגרום לו לקפוץ ולהיעלם במקום אחר.

  הניחו את הכוס מעל לצרצר ולכדו אותה בתוכה.

  החליקו מתחת לכוס דף בריסטול או קלף כדי להרים את הכוס עם הצרצר בתוכה.

  שחררו את הצרצר בחוץ – עדיף הרחק מביתכם.

   

  מלכודות צרצרים יש דבר כזה?

  כן, ולמעשה מדובר במלכודת די מתוחכמת. היא לא כמו המלכודת שאתם אולי מדמיינים – מעין כלוב שנסגר על הצרצר או אחת שנסגרת עליו בבת אחת ומוחצת אותו. זוהי מלכודת דבק שלא מאפשרת לצרצר לקפוץ. ברגע שהוא נתפס במלכודת אפשר פשוט להיפטר ממנו בכל דרך שרוצים, והוא לא יטריד אתכם יותר לעולם.

   

  איך מדבירים תופסים צרצר בבית?

  בדרך כלל ננסה קודם כל ללכוד את הצרצר בעצמנו. מניסיוננו, אין יותר מצרצר אחד שמרעיש בבית, ואם הוא מצרצר, זה אומר שהוא עוד לא הספיק להתרבות. לכן לכידה מוצלחת על המקום היא הדרך הטובה ביותר לוודא שהצרצר ייתפס ושהבעיה תיפטר. אם ישנה בעיה בגישה אליו, נוכל להשתמש בשואב כדי לשלוף אותו משם בקלות, ואם גם זה יהיה בעייתי, נוכל להציב מלכודת בקרבתו יחד עם פיתיון שימשוך אותו אליה.

   

  כיצד מתבצע ריסוס נגד צרצרים?

  ריסוס נגד צרצרים מצריך זיהוי מדויק של סוג הצרצר והתאמה של סוג התרסיס או הכמות שבה משתמשים. ניתן לרסס צרצרים שנמצאים בתוך הבית, בגינה ואפילו בשטח פתוח וגדול באמצעות חומר הדברה ירוק וידידותי לסביבה (לחצו כאן והזמינו הדברה ירוקה לבית). אם מדובר בצרצר השדה שחי במקבצים גדולים, יהיה צורך לרסס קוטל צרצרים בכמות גדולה מאוד, שקיימת רק אצל מדבירים מקצועיים. תהליך הריסוס פשוט יחסית, מאחר והריסוס מתבצע כלפי הצרצרים ישירות במטרה להבריח אותם מיד מן המקום.

   

  הרחקת צרצרים מהבית ומהגינה

  הרחקת צרצרים מקצועית אמורה להביא בחשבון שני משתנים חשובים: סוג הצרצר ומיקום הצרצר. אם זהו גרוש צרצרים מסוג צרצר הבית, ניתן לעשות זאת באמצעות מלכודות המכילות לחות שנועדו לחסל את הצרצר. במותו, הוא מפריש נוזל המאותת לצרצרים אחרים להתרחק ולכן המושבה כולה כבר תדע להתרחק מהמקום. אם מדובר בסוגים אחרים של צרצרים, המדביר יבצע ריסוס יסודי במקום.

  לאחר ההדברה – איך להרחיק צרצרים ולמנוע מהם לחזור פעם נוספת? בדקו היטב את כל הפתחים, החריצים והסדקים וודאו שהכל אטום ומוגן ברשתות. בנוסף, מומלץ לפנות בהקדם מהבית פירות יבשים ורקובים ולשמור על ניקיון תדיר בעיקר במטבח ובאזורי האכילה. כמו כן, הקפידו לנקות בפינות חשוכות ונסתרות אחת לשבוע.

   

  מה עושים אם יש מכת צרצרים בחצר?

  אם נראה שנפלה עליכם מעין מכת מצרים וכל החצר שלכם התמלאה בצרצרים, זה סימן לכך שצריך להתחיל ליישם את עקרונות ההדברה המשולבת, הכוללים:

  זיהוי סוג הצרצר: כל צרצר נמשך לגורם אחר, וזה יסייע לנו להבין לא רק איך להדביר אותו, אלא גם מה ככל הנראה משך אותו לשטח שלכם.

  שינויים סביבתיים: המפתח הוא להפוך את החצר שלכם למושכת פחות עבור הצרצרים. זה כולל את טיפוח הגינה, גיזום עשבייה והפחתת רמת התאורה בלילה.

  הדברה ביולוגית: נמליץ ונסייע לכם למשוך ציפורים לגינה, שיסייעו להיפטר באופן טבעי מכל צרצר שיגיע בעתיד. למשל, על ידי מתקן להאכלת ציפורים.

  הדברה כימית: על אף כל המאמצים, אם המכה חמורה מאוד נהיה חייבים לטפל בגינה בריסוס. אנחנו משתמשים אך ורק בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה המאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה.

   

  איך לוכדים צרצר שנמצא במיקום לא נגיש?

  לכידת צרצר מתבצעת בחלק מהמקרים במיקומים לא שגרתיים, כמו פתחי המזגן או בחריצים שבין קורות העץ על הדק. גם אם מדובר בצרצר שלא נמצא במקום קשה לזיהוי, לרוב יהיה צורך לזהות תחילה את מוקד הרעש כדי לוודא את מיקומו. ניתן לעשות זאת באמצעות פנס או על ידי מעקב לצלילים הרגילים של הצרצר. אם לוכד צרצרים נדרש לחלץ את הצרצר ממקום שאין אליו גישה, אפשר לרסס כדי להבריח אותו, או להשתמש בפיתיון כדי למשוך אותו ממחבואו. מאחר והצרצרים הם קטנים ובלתי מזיקים לאדם, ניתן להניח עליהם כוס, קופסה או שקית כדי לאסוף אותם ולשחרר לאחר מכן בשטח הפתוח.

   

  כמה עולה הדברת צרצרים?

  ברגע שמתגלה מקום המסתור של הצרצרים בתוך הבית, או כאשר קיים מקבץ גדול שמצרצר בקולי קולות באזור המגורים, אפשר לפעול ביעילות רבה במיוחד מול הצרצרים. מחיר הדברת צרצרים נע בין 250-500 ₪, כאשר המחיר המדויק ייקבע בהתאם לגודל השטח ומורכבות ההדברה עצמה.

   

  שאלות ותשובות לטיפול בצרצרים

  איך מדבירים צרצרים ביעילות?

  השיטה הטובה ביותר להדברת צרצרים היא הדברה אורגנית עם אדמה דיאטומית, אותה מפזרים באזורים שבהם הצרצרים ככל הנראה מסתתרים, וכן בחריצים בקירות. אם אתם יודעים איפה נמצאים הצרצרים, תוכלו לנסות לשפוך עליהם תערובת של מים וחומץ או מים ומלח.

  למה יש לי צרצרים בבית?

  סביר להניח שהצרצרים חיפשו מקום מסתור שבו יוכלו לחיות בבטחה, אולם ייתכן גם כי יש דבר מה שמושך אותם אליכם ושממנו הם ניזונים, כמו צמר, משי ובדים אחרים. במקרים אחרים מדובר בצרצרים שנקנו על ידי אחד השכנים להאכלת חיית מחמד (איגואנה) ואשר ברחו והגיעו לביתכם.

  איזה ריח דוחה צרצרים?

  תוכלו להכין תרסיס עם מים וכמה טיפות של שמן אתרי בריח שהצרצרים שונאים, כמו לימון, מנטה או קינמון. זה לא תמיד עובד, אך לעיתים זה עוזר להרחיק צרצרים מהסביבה. זה אולי יעזור להרחיק אותם מהבית, אך ספק שזה יעבוד על צרצרים בגינה שמסתתרים בין צמחים.

  כמה זמן חיים צרצרים?

  צרצרים חיים בין 8-10 שבועות, ובדרך כלל יפקדו את גינתכם או ביתכם בחודשי הקיץ, שכן הם לא משגשגים בטמפרטורות קרות. במהלך השבועות האלה הצרצרים יוכלו להתרבות, ובסופו של דבר יצוצו בסביבתכם עוד צרצרים, לכן כדאי מאוד להדביר אותם ולא לחכות שימותו לבד.

  נכתב על ידי ערן קיוותי

  מדביר מוסמך בעל רישיון שטח פתוח מספר 2093

  ערן קיוותי בעלים של חברת הדברה בטוחה חי ונושם את תחום ההדברה כבר למעלה מעשור, בעל רישיון הדברה מורחב למבנים ושטחים פתוחים, מבצע את כל סוגי ההדברות עם חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מתן ייעוץ בתחום ההדברה לעסקים ומוסדות, שירות מכל הלב ומענה מקצועי לכל שאלה ללא התחייבות.

  מומחה להדברת כל סוגי המזיקים והמכרסמים

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call