חיפושית הטבק

הכירו את חיפושית הטבק ודרך ההתמודדות איתה

היא בגודל מינימלי של 2-3 מילימטר, בעלת גב שעיר, כנפיים ומחושים והיא אוהבת מאד קמחים, קורנפלקס, אבקות בישול וגם להתחבא במזרן. חיפושית הטבק היא חרק שנמצא במזון, בטבק (כמובן ומכאן שמה) והיא יכולה להיות גם בין בדים. יש לציין כי לרוב החרקים שבמיטה יהיו שונים מהחיפושית אך אם הם נמצאו יש לאבחן ולטפל גם בהם.

 

✔️ הדברת חיפושית הטבק במגוון שיטות מיוחדות
✔️ טיפול ומניעה של חיפושית הטבק
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️ שירות מהיר בכל ימות השבוע – 24/7
✔️ אחריות בכתב על כל הדברה
לקבלת הצעת מחיר חייגו:
הדברת חיפושית הטבק

ההתפתחות של חיפושית הטבק

החיפושית עוברת מספר שלבי חיים. כל נקבה תטיל במהלך חייה כ-100 ביצים בתוך מוצרי המזון או הטבק. מהביצים בוקעים זחלים קטנטנים ושעירים שמפתחים לעצמם פקעת משאריות המזון שהם מצאו בסביבה עד שהם הופכים לחיפושית שאנו מכירים. אורך חייה של החיפושית הבוגרת נע בין שבועיים לשישה שבועות. הדברת חיפושית הטבק היא הדרך היחידה להיפטר ממנה.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  ככה היא נראית

  חיפושית הטבק

   

  איך נראית חיפושית הטבק

  מצאתם חיפושית קטנה חומה בבית ואתם תוהים האם מדובר בחיפושית הטבק? הטבלה הבאה תעזור לכם לזהות את חיפושית הטבק על כל גלגוליה השונים:

  חיפושית הטבק – מאפיינים לזיהוי
  חיפושית טבק בוגרת אורך של 2-5 מ"מ, צבע חום-אדמדם. ראש כפוף וגוף מכוסה שיערות דקיקות.
  חיפושית הטבק – ביצה ביצים קטנות ולבנות בגודל ממוצע של 0.4 מ"מ, פקיעה לאחר כשבוע ימים.
  חיפושית הטבק – זחל אורכו של הזחל נע בין 4-5 מ"מ, צבעו לבן-צהבהב.
  חיפושית הטבק – גולם צבעו של הגולם הוא לבן. אורכו כ-3 מ"מ, והוא מוקף קורים דקיקים.

   

  סימנים לחיפושית הטבק

   

  איך נפטרים מחיפושית הטבק במטבח

  אם זיהיתם חרק חום קטן במטבח, ייתכן שמדובר בחיפושית הטבק. כשחיפושית הטבק נמצאת במטבח לא מספיק רק לרסס, ונדרשות מספר פעולות נוספות במקביל:

  היפטרו מהמזון הנגוע: יש לרוקן את ארונות המטבח ולהשליך לפח את כל שקיות המזונות הפתוחות. עשו זאת גם אם לא ראיתם חיפושיות בוגרות בתוך המזון – ייתכן שהן הטילו ביצים.

  ניקוי הארונות: נקו את הארונות באופן יסודי באמצעות שואב אבק וסמרטוט לח. בנוסף, מומלץ לשטוף את הבית כולו שטיפה מאסיבית.

  הדברת חיפושית הטבק: רק לאחר שביצענו את שתי הפעולות הראשונות יש טעם בהדברה של חיפושית הטבק. ההדברה נעשית באמצעות ריסוס, איוד או מלכודות פרומון. לאחר ההדברה כדי לשמור את אריזות המזון במכלים אטומים.

   

  מה מושך חיפושית טבק

  חיפושית הטבק במיטה

  בדרך כלל החיפושית תחפש לעצמה מזון שהיא תוכל להפוך לפקעת. היא הייתה מוכרת בעבר כחרק שחפר והסתתר במוצרי הטבק אבל היום אפשר לראות אותה בבתים רבים בתוך מוצרי המזון. החיפושית אוהבת גם את בדי הריפוד ובמיוחד את בדי המשי והקטיפה ולכן נוכל לראות אותה גם בחדר השינה. ברגע שגילינו את חיפושית הטבק בחדר שינה עלינו לדעת כי רק הדברה תוכל למגר אותה ואת הנזק שהיא עלולה לגרום לנו.

  חיפושית הטבק בחדר שינה

  חיפושית הטבק בחדר שינה

  כיצד מתבצעת הדברת חיפושית הטבק?

  הדברה של החיפושית מתבצעת במספר דרכים כאשר ההחלטה כיצד לפעול מתקבלת תוך התחשבות במצב הנוכחי, כמות החרקים והמקום הפגוע. ישנו הבדל בין הדברה שמתבצעת בבית הפרטי לבין הדברה שמתבצעת בבית עסק. כאשר אנחנו מגלים את חיפושית הטבק טיפול יעיל יכול להתבצע בריסוס, אידוי ובאמצעות מלכודת חיפושית הטבק.

  אנובית הטבק

  ריסוס נגד חיפושית הטבק

  שיטה אחת להיפטר מהחיפושית היא באמצעות ריסוס. במקרה זה יש להרחיק את כל מה שנרצה לשמור כמו קופסאות מזון יבשות שלא נפגעו. עלינו לדעת כי לאחר הריסוס עלינו לזרוק כל אריזת מזון פתוחה. הריסוס יכול להתבצע בבית ובבתי עסק.

   

  איוד

  הדברת חיפושית הטבק נעשית באמצעות גז ולא נוזל או ג'ל. רק מדביר שמוסמך לבצע שיטה זו יוכל להשתמש באמצעי זה היא טובה לחיפושית הטבק ולחרקים נוספים. פעולה זו לוקחת יותר זמן לעומת ריסוס אך היא יעילה מאד. שיטה זו תהיה מועדפת בבתי עסק אך יכולה להתאים גם לבתים.

   

  מלכודת נגד חיפושית הטבק

  המלכודת מושכת אליה את החיפושיות ולוכדת אותן. בתוך המלכודת ישנו ריח "פרומון" אשר מהווה מקור משיכה לחיפושיות. את המלכודת או המלכודות אפשר להניח בארונות ובכל מקום בו זיהינו את הימצאותן. כאשר אנחנו רוצים לדעת איך להיפטר מחיפושית הטבק בבית, עלינו להביא שיטה זו בחשבון ולשאול את המדביר אם הוא משתמש במלכודות אלו.

   

  איך נפטרים מחיפושית הטבק בשיטה טבעית?

  לפני הכול עליכם להיפטר מפריטי המזון הנגועים לפני שיבקעו בהם ביצים – זרקו אותם לפח והיפטרו משקית הזבל כמה שיותר מהר. אם יש פריטי מזון שאינם נראים נגועים ואינכם מעוניינים להיפטר מהם, תוכלו להכניס אותם למקפיא למשך שבוע – זה יהרוג את החיפושיות.

  את כל שאר פריטי המזון שאינם נגועים אחסנו באריזות אטומות על מנת שלא יימשכו חרקים נוספים, ואם יש בתוכם כבר חיפושיות שלא ראיתם, זה יסייע לוודא שהן לא יעברו לפריטי מזון אחרים. חשוב לציין שכל הפעולות האלה לא באמת יסייעו להיפטר מהחיפושיות באופן מוחלט, שכן סביר להניח שהן מצויות ברחבי ביתכם גם בספרים, עיתונים, אריזות קרטון או רהיטים.

   

  איך למנוע את חיפושית הטבק

  איך מטפלים בחיפושית הטבק באופן מקצועי?

  השיטה המועדפת היא תמיד ריסוס, וזאת מכיוון שהיא המהירה, הזולה והיעילה ביותר במקרים רבים. עם זאת לא תמיד ניתן לבצע את הריסוס, ולמשל במסעדות ומאפיות אנחנו נדרשים להימנע מכך. במקרים שכאלה טיפול ייעשה ככל הנראה באיוד. גם כשמדובר במחסן מזון או מפעל ההדברה תיעשה באיוד. אם זוהי בבעיה מתמשכת שחוזרת על עצמה, ניתן להציב מלכודות. בתיאוריה הן אמורות למנוע מהחיפושיות להתרבות, אך אם כבר יש המוני חיפושיות יתכן שזה לא יעזור וצריך יהיה להדביר בשיטה נוספת.

   

  תוך כמה זמן אנובית הטבק מתה אחרי ההדברה?

  החיפושית הזו לא נשארת רק בארונות המטבח כמו מזיקי מזון אחרים, אלא מסתובבת ברחבי הבית שלכם בחיפוש אחר מקורות מזון נוספים. לכן הריסוס צריך להיעשות בכל רחבי הבית ובמיוחד במקומות שמועדים למשוך את אנובית הטבק, וייקח קצת זמן עד שתראו תוצאות. אל תצפו למצוא חרקים מתים מיד לאחר ההדברה, אלא יומיים-שלושה אחריה. זה כבר יהיה סימן טוב שיראה לכם שההדברה עובדת. לאחר שבוע אחד כל החיפושיות ימותו לחלוטין, ובשלב זה ההדברה למעשה תסתיים. אם אחרי שבועיים אתם רואים עוד חיפושיות שכאלה בביתכם, הזמינו אותנו מיד ואנחנו נחזור להדברה בשנית בחינם – זה כלול באחריות שאתם מקבלים מאיתנו בכתב.

   

  חשיבות הניסיון של המדביר

  לא תמיד נדע לזהות איזה חרק פוגע במזון ובבדים שלנו אך יהיה לנו ברור כי ישנה פגיעה. אנחנו צריכים שיעמוד לרשותנו מדביר מנוסה אשר ידע לזהות מיד את הגורם המזיק ובהתאם יציע לנו את הפתרון הנכון ביותר. בבתים פרטיים בדרך כלל נבחר בריסוס ומלכודות. בבתי עסק כמו גם מכולות, חנויות לחיות ומפעלים (גדולים וקטנים) שיטת האיוד יכולה להיות יעילה מאד. מכאן אפשר להבין כי אנחנו חייבים למצוא מישהו שמוסמך לבצע גם עבודות מורכבות.

  הדברה בטוחה מציעה לנו את הפתרונות הנכונים והבטוחים מול כל גורם פוגע כמו גם חיפושיות הטבק. ההדברה נעשית על ידי מדביר מוסמך בעל רישיון בתוקף ובזמינות גבוהה. המדביר יזהה את הבעיה, ימליץ על שיטת הטיפול הנכונה ביותר וידאג להרחיק את החרקים בלי להזיק לבני הבית או לחבריהם הטובים ביותר המהלכים על ארבע.

  נכתב על ידי ערן קיוותי

  מדביר מוסמך בעל רישיון שטח פתוח מספר 2093

  ערן קיוותי בעלים של חברת הדברה בטוחה חי ונושם את תחום ההדברה כבר למעלה מעשור, בעל רישיון הדברה מורחב למבנים ושטחים פתוחים, מבצע את כל סוגי ההדברות עם חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מתן ייעוץ בתחום ההדברה לעסקים ומוסדות, שירות מכל הלב ומענה מקצועי לכל שאלה ללא התחייבות.

  מומחה להדברת כל סוגי המזיקים והמכרסמים

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call