חיפושית זבל

מה זה חיפושית זבל ולמה חייב להיפטר ממנה?

חיפושית הזבל אמנם זכתה לכינוי המחמיא, אבל היא לא נמצאת רק בפחי זבל. שמה נלקח מהמשפחה שלה – ממשפחת הזבלתיים והיא נמצאת בכל מקום בו היא תמצא זבל אורגני וצואה של בעלי חיים. חיפושית זו אמנם אינה מסוכנת, אינה מעבירה מחלות או עוקצת בני אדם אך היא מסוכנת לבעלי חיים ופוגעת באדמות ובשורשים. ברגע שהיא ניזונה משאריות אלו היא יוצרת צורה של כדורים גדולים מהרקב, מחביאה אותה באדמה ואף מטילה שם את ביציה. אמנם תהליך זה מועיל ברמה האקולוגית, אך בעלי גינות ובעלי כלבים צריכים לחשוש ממנה. אותם ביצים המתפתחים לתולעים מסוכנים מאוד לכלבים עד לרמה של מוות. תולעים וחיפושית הזבל יכולים להימצא בכל מקום, משטחי חקלאות ועד למקומות שאנו מסתובבים ביום יום כמו בגינה ציבורית ובדשא בחצר הבית.

 

✔️ טיפול בחיפושיות זבל בבית או בגינה
✔️ הדברה מקצועית עם אחריות בכתב
החל מ-250 ש"ח
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון בתוקף
✔️ שירות בפריסה ארצית רחבה
לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו:
055-970-5878
חיפושית זבל בבית

איך מזהים חיפושית זבל? נעים להכיר

שם מדעי זבלתיים – Scarabaeidae
מראה 1-3 מ"מ, צבע חום כהה, שחור, ירוק ואדום
תת סדרה חיפושיות קברניות
ניזונה מ צואה של בע"ח, זבל אורגני
נמצאת ב שטחי חקלאות, שטחים המגדלים חיות משק, גינות
נזקים פגיעה בשורשים, התולעים מסוכנים לכלבים
סכנה לבני אדם אינה מסוכנת אך עלולה לגרום לזיהום חיידקי
כך תזהו אותה מכדררת כדור גדול ממנה וקוברת אותו באדמה

 

האם חיפושית זבל עוקצת? הנזקים והחסרונות

רבים חוששים כשהם מוצאים חיפושית זבל בגינה כשהם מבלים עם הילדים, האם היא מסוכנת, ארסית או עוקצת? למעשה היא לא מסוכנת לבני אדם וגם אין לה עניין בהם. כל עיסוקיה מתמקדים בהכנת כדורים גדולים של זבל, אכילתם או החבאתם באדמה. למעשה היכולת שלה להטמין זבל באדמה משמשת כהדברה ביולוגית בצורה טבעית באזורי חקלאות. למרות כל זה היא מלאה בחסרונות, הפגיעה שלה בשורשי הדשא, נבילה של צמחיה ופרחים וכד'. בנוסף – ייתכן שהיא תגרום לזיהום או הימצאות חיידקים בבני אדם עקב העברתם מהזבל. כך שגם אם מצאתם חיפושית בגינה והיא אינה עוקצת אתם תרצו להיפטר ממנה באמצעות הדברה מקצועית.

 

הדברת חיפושית זבל בבית – הדברה ירוקה או כימית

אם זיהיתם חיפושית זבל בבית, הזמינו מדביר בהקדם האפשרי. חברת הדברה בטוחה מתמחה בביצוע הדברות לכל סוגי המזיקים ותבטיח הדברה מקיפה ויעילה.

√ הדברה באמצעות חומרים טבעיים – כאשר רוצים לבצע הדברה ירוקה, ישתמשו המדבירים בחומר על בסיס צמח האדוניס. תכשיר זה ידוע במרחיק חיפושיות זבל באופן טבעי ולטווח זמן יחסית ארוך של כ-3 חודשים. הדברה זו נעשית בצורה בטוחה, ללא צורך בהרחקת דיירי הבית.

√ הדברה באמצעות תרסיס כימי – כאשר יש צורך להדביר כמות גדולה של חיפושיות, יעשה המדביר שימוש בחומרים כימיים מתאימים כמו חומר בשם "דורסן". הדברה מסוג זה משמשת בעיקר בשטחים חקלאיים ופחות בבתים פרטיים.

 

למה חיפושית זבלית מסוכנת לכלבים וחיות מחמד

אחת הסיבות הנפוצות להדברת חיפושיות היא הסכנה הממשית לחיות המחמד. בגלל שהחיפושיות ניזונות מגללים וזבל היא עלולה לאכול גם תולעת שנקראת ספירוצרקה. מכאן הביצים מופרשות בתוך גללי הצואה והחיפושית ניזונה מהם. כלבים נוטים ללכוד את החיפושית הנגועה ובכך להידבק ולהכיל בתוכם את אותם התולעים. התולעים מתפתחים בתוך גופו של הכלב ומכאן מתחילה הסכנה הממשית. אותן תולעים ידועות בשם "תולעת הפארק" ווטרינרים ברחבי הארץ מזהירים בפניהם כבר שנים. כיום כל בעל כלב יודע שעליו לחסן את כלבו אחת ל- 3 חודשים כדי לנסות ולמנוע את ההדבקות שתגרום למוות קטלני.

 

שאלות ותשובות על חיפושיות זבל

האם אפשר להדביר לבד נגד חיפושית זבל?

הדברה נגד חרק זה שונה מהדברה של נמלים, ג'וקים וכד' ועל כן יש להתייעץ עם מדביר

איך אפשר להימנע מהם בגינה?

יש לדאוג לאסוף את הצרכים של הכלב בגינה הפרטית או הציבורית

האם חיפושית מעבירה מחלות?

חיפושית לא עוקצת אך מגע ישיר איתה עלול לגרום לזיהום.

איזה הדברה מומלצת ביותר לבית נגד חיפושיות זבל?

הדברה ללא ריח על בסיס פרטרואידים

המאמר נכתב על ידי ערן קיוותי

מדביר מוסמך בעל רישיון שטח פתוח מספר 2093

ערן קיוותי בעלים של חברת הדברה בטוחה חי ונושם את תחום ההדברה כבר למעלה מעשור, בעל רישיון הדברה מורחב למבנים ושטחים פתוחים, מבצע את כל סוגי ההדברות עם חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מתן ייעוץ בתחום ההדברה לעסקים ומוסדות, שירות מכל הלב ומענה מקצועי לכל שאלה ללא התחייבות.

מומחה להדברת כל סוגי המזיקים והמכרסמים

אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

    whatsapp
    להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
    📞 055-970-5878
    whatsapp
    call