חיפושית הקמח

חיפושית הקמח טיפול עם 100% הצלחה ובמחיר משתלם לכל כיס

חיפושית קמח היא חרק שמטיל ביצים בקמחים שונים, במיוחד במקומות ששוררת בהם לחות גבוהה והטמפרטורות גבוהות גם כן. הזחלים של החיפושית נקראים תולעי קמח. חרק זה, שצבעו חום בהיר עד חום כהה ואורכו כ-1.5 ס"מ, עלול לגרום נזקים חמורים לסחורות, ולכן חשוב לטפל במפגע באופן מקצועי. חברת הדברה בטוחה צברה ניסיון רב בהדברת חיפושיות קמח ותולעי קמח, גם בדירות וגם בחנויות ומפעלים. השירות ניתן בכל רחבי הארץ ובמחירים אטרקטיביים.

 

✔️ הדברת חיפושית הקמח במגוון שיטות יעילות
✔️ טיפול ומניעה של חרקים בקמח
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️ שירות מהיר בכל ימות השבוע – 24/7
✔️ אחריות בכתב על כל הדברה
לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:

חיפושית הקמח טיפול

 

איך נראית חיפושית הקמח?

את החיפושית הבוגרת תוכלו לראות בעיקר בעונות האביב והקיץ, אז היא יוצאת מהגולם שלה ומתכוננת לקראת הטלת ביצים חדשות. כך היא נראית:

קריטריונים

מאפייני חיפושית הקמח

גודל 1.8 – 1.25 ס״מ – מעט קטנה יותר מהתולעים
צבע בימים הראשונים לבקיעתה מהגולם היא בצבע לבן-כתום, ולאחר מספר ימים צבעה הופך לשחור.
כמות רגליים 6 בסך הכול – 4 על הבטן ו-2 על החזה.
תנועה מתהלכת באיטיות, אך יש לה יכולת תעופה שמסייעת לה לעבור מרחקים גדולים בזמן קצר.

 

איך נראים תולעי קמח?

את התולעים תמצאו בעיקר באריזות דגנים, קמח, מוצרי אפייה ומזון יבש, בעיקר כשרמת הלחות בסביבה היא גבוהה או אם פריטי המזון עצמם לחים. הן יכולות להימצא גם מחוץ לאריזות מזון שכאלה, כל עוד יש מספיק לחות ואבק עבורן. כך הן נראות:

קריטריונים מאפייני זחלי חיפושית הקמח
גודל 3 – 2.5 ס״מ – גדולות יותר מהחיפושית הבוגרת
צבע צהוב שזוף מבריק. לאחר השלת השלד החיצוני, הזחל יהיה לבן וישחים אט אט עד הנשילה הבאה.
צורה גופו של הזחל מחולק למקטעים לכל אורכו.

 

איך לזהות חרקים קטנים בקמח?

יש כמה סימנים שמעידים על כך שיש לכם תולעים בתוך הקמח:

חורים קטנים באריזות מזון: החיפושית חודרת לתוך אריזות המזון על ידי נשיכתן ויצירת חורים באריזה.

״אבק״ על אריזות המזון: כשהחיפושית אוכלת דרך האריזה, היא משאירה מעין אבק יבש שנקרא בשפה המקצועית ״פראס״. זה למעשה ההפרשות של החיפושית, ותמצאו את זה מחוץ לאריזה.

חיפושיות וזחלים: אם ראיתם אותם בתוך אריזות המזון, זה הסימן הברור ביותר לכך שהאריזות נגועות ושיש בעיה שצריך לטפל בה.

 

מצאתי חרקים בקמח מה עושים?

יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להיפטר מהחיפושיות והזחלים:

היפטרו מכל אלו שאתם רואים: אם יש כמה מחוץ לאריזות המזון, שאבו אותם או הרימו אותם בעזרת מגבת נייר והיפטרו מהם. אל תשכחו להיפטר מכל מה ששאבתם או הרמתם כך שלא יישארו זחלים וחיפושיות בביתכם.

חממו או קררו מזון נגוע: תוכלו לחמם את המזון הנגוע בתנור על 70 מעלות או להקפיא את פריטי המזון במקפיא למשך לפחות 4 ימים. זה יעזור להרוג את כל התולעים שבמזון וימנע מהם להתפתח לבוגרים ולהתרבות.

נקו את ארונות המטבח: הדבר המומלץ ביותר לעשות זה פשוט להיפטר מכל המזון הנגוע ולנקות היטב את האזור הנגוע.

הדברה: בין אם ביצעתם את כל הפעולות שהמלצנו עליהם ובין אם לא, הפתרון המוחלט והטוב ביותר הוא להזמין מדביר שיוודא שהבית שלכם יהיה נקי לחלוטין מחרקי קמח.

 

למה חשוב לטפל מיד בנוכחות של חרקים בקמח?

חיפושית קמח, ששמה המדעי הוא Tenebrio Molitor, מתרבה במהירות. הנקבה מטילה כ-400 ביצים, ואמנם חלק מהן נאכלות ע"י הזחלים שבקעו ראשונים, ובנוסף החיפושיות הבוגרות אוכלות לפעמים זחלים וביצים – אבל גם כך הזנחת הבעיה עלולה לגרום להחמרה משמעותית שלה.

הנזק המידי הוא כמובן פגיעה בחומרי הגלם שבהם יש נגיעות של חיפושיות ותולעים, וכבר אי אפשר להשתמש בהם. כפי שמתבקש מהשם, חיפושיות קמח פוגעות בעיקר בקמח מסוגים שונים אבל עלולות להימצא גם בקטניות מכל הסוגים, קפה, תה, תבלינים, דגני בוקר, אבקות חלבון, מזון לכלבים או חתולים, עוגיות ואפילו פירות יבשים, פסטות ועוד סוגי מזונות. רק פעולה מקצועית ונחושה תבטיח הדברה יעילה של החרק ושמירה על המזונות בבית או בחנות.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  איך להדביר את חיפושית הקמח?

  הדברת חיפושיות קמח מתבצעת בשתי דרכים אפשריות: ריסוס או איוד. הבחירה היא בהתאם למקום שבו נדרשת פעולת ההדברה – ברוב המקרים בדירת מגורים יתבצע ריסוס, אבל במפעלים, במטבחים מוסדיים ובחנויות כבר נדרש פתרון מקצועי יותר והוא האיוד.

  בכל מקרה חשוב מאוד להפקיד את המשימה בידיים מקצועיות ומנוסות. כל פספוס של חלק מהחיפושיות, או חרקי מזון אחרים, יוביל לחזרתה של הבעיה תוך זמן קצר. דגש נוסף הוא עבודה מדויקת מאוד כדי לצמצם את הפגיעה במזונות למינימום הנדרש, כלומר רק אלה שכבר היו נגועים בחרקים בוגרים, זחלים או ביצים.

   

  איך להכין את הבית להדברת חיפושית הקמח?

  יש כמה דברים שמומלץ שתעשו לפני שמגיע מדביר כדי שההדברה תיעשה כמו שצריך ובאופן יעיל:

  רוקנו את ארונות המטבח: מומלץ להיפטר מאריזות המזון הנגועות ואף אלו שישנו חשד כי הן נגועות, ולפנות את כל הארונות כדי שניתן יהיה לרסס בהם.

  פנו את משטחי העבודה: ודאו שהשיש נקי מאבק ומחפצים, כך שניתן יהיה להדביר גם אותו ביעילות. אין צורך להזיז ממנו מכשירים חשמליים, רק פריטי מזון וכלים.

  אל תשאירו מזון חשוף: זה כולל את קערת המזון של חיית המחמד שלכם אם היא נמצאת במטבח. אחסנו את הכול בחדר אחר או בתוך המקרר ובאריזות אטומות.

   

  היתרונות של הדברת חיפושית הקמח עם חברת הדברה בטוחה

  הדברה של חיפושית הקמח מחייבת כאמור ניסיון רב ומקצועיות של ממש. לחברת הדברה בטוחה ניסיון של יותר מ-15 שנים בביצוע הדברות באופן כללי ובפרט במאבק בחרקי מזון – חרקים שעלולים לגרום לנזק רב ובחלק גדול מהמקרים קשה לזהות את המקומות הנגועים בלי ניסיון מתאים.

  עוד יתרון של חיסול חיפושיות קמח עם הדברה בטוחה הוא ההקפדה על שימוש בחומרי הדברה שקיבלו את כל האישורים הנדרשים מהמשרד להגנת הסביבה. למעשה הריסוס הוא עם חומרים שמתאפיינים ברעילות נמוכה במיוחד ובידידותיות לסביבה. כמו כן תקבלו אחריות מלאה על השירות, ובזכות הידע רחב ההיקף גם המלצות לאחסון נכון של קמחים ומוצרים רגישים אחרים.

   

  איך מבצעים הדברת שחרורית הקמח בחנויות ומפעלים?

  הסוג הנפוץ ביותר של חרק זה נקרא חיפושית קמח מבולבלת, או בשמו האחר: שחרורית קמח. הדברה של שחרוריות קמח בחנויות ובמפעלים תתבצע באמצעות איוד.

  חשוב להדגיש שלא כל מדביר מחזיק ברישיון לבצע איוד, פעולה שדורשת הכשרה ייעודית. האיוד של שחרורית הקמח נעשה באמצעות טבליות פוספין עם אלומיניום פוספיד 57%. שיטת הפעולה היא איטום מלא של מוצרי המזון הנגועים עם יריעות ניילון ועם הטבליות הללו שמחסלות את החרקים. פעולה הכרחית נוספת היא ניטור רמת הגז באוויר, כדי לוודא שלא נגרם שום נזק. לצורך פעולה זו נעשה שימוש בגלאי פוספין. בהתאם לתנאים במקום יופעלו אמצעי אוורור כדי לאפשר חזרה לשגרה בזמן קצר ככל האפשר.

   

  למה חשובה לבצע נגד חיפושית הקמח טיפול מקצועי?

  בתרבויות שונות חיפושיות קמח ובפרט תולעי קמח משמשות כמזון וכחומר גלם למאכלים רבים. בארץ הן מהוות מפגע חמור, ולכן חשוב לטפל בחיפושיות אלה באופן מקצועי, להזמין שירותי הדברה ולייצר פתרונות ארוכי טווח. השירות של הדברה בטוחה כולל סריקה יסודית בשטח, בחירה של הפתרון הנכון ביותר והתייחסות מעמיקה למאפיינים הספציפיים במקום. כמו כן אנחנו מקפידים על הסברים ברורים ומפורטים ועל הגעה מהירה כחלק מסטנדרט השירות.

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call