חרקים מעופפים

למה דווקא המטבח שלכם מלא בחרקים מעופפים, באילו סוגי מעופפים תוכלו להיתקל כאן בארץ, איך נפטרים מהם בשיטות ביתיות, כיצד מדבירים מומלצים מטפלים בהם ואיך מונעים מהחרקים האלה את האפשרות לחזור? אנחנו בחברת הדברה בטוחה נספק לכם עכשיו את כל התשובות!

 

איזה חרקים מעופפים יש לכם בבית?
לא מזהים את החרק? שלחו לנו הודעה
לחצו כאן ושלחו תמונה בווצאפ – מענה מיידי

לייעוץ בחינם ללא התחייבות
חייגו: 055-970-5878

חרקים מעופפים

למה יש לי חרקים מעופפים במטבח?

מאחר שיש הרבה סוגים של חרקי מטבח מעופפים, יכולות להיות גם מגוון סיבות לכך שהם מגיעים דווקא למטבח שלכם. עם זאת, ברוב המקרים זה שילוב של כמה סיבות יחדיו:

1. מזון חשוף וזמין – החרקים נמשכים בראש ובראשונה למקורות מזון. אם אתם משאירים אוכל ופירות על השיש זה עלול למשוך למשל זבובים, ואילו מזון שלא מאוחסן כהלכה עלול לסייע לעשים להשתלט על הארונות שלכם.

2. לחות – חלק מהמעופפים נמשכים ללחות גבוהה, מצב נפוץ במטבחים, בהם עלולים להיות מים עומדים או אפילו נזילה. יתושעשים למשל נמשכים ללחות ולזבל האורגני שנאגרים יחדה איתה בכיור.

3. פח הזבל – פח זבל מלא קורא לחרקים מכל הסוגים להגיע למטבח, כולל חרקים עם כנפיים. הנפוצים שבהם הם זבובים, שמשאירים בתוך הזבל רימות שבסופו של דבר מתפתחות גם הן לזבובים בוגרים.

4. פתחים במטבח – חרקים מחפשים פעמים רבות הגנה מפני תנאי מזג האוויר שבחוץ, והם מוצאים אותם בביתכם, כשהם חודרים דרך חריצים ופתחים. הפתרון הפשוט הוא התקנת רשתות, אך לעיתים צריך גם לחפש ולאטום חריצים בקירות.

 

סוגי חרקים מעופפים בישראל שנפוצים במטבחים

חרקים מגיעים בשלל גדלים, צורות ורמות סכנה, וכמובן שלא כל המעופפים עוקצים, אך כולם מהווים מטרד מסוים, אם לא לבריאות, אז לשלוות הנפש שלכם. למרבה המזל אפשר להיפטר מכולם, והנה כמה סוגים נפוצים של חרקים מעופפים שאנחנו מדבירים בארץ.

משפחות חרקים עם כנפיים סוגי החרקים החיים בישראל איך מדבירים את החרקים?
יתושים יתוש הבית המצוי, כולכית מצויה טרדנית, יתוש אנופלס, יתוש הטיגריס האסייני, זבוב החול (בקה) פרט לריסוס, צריך גם למצוא את מקור המים העומדים שבו הם מתרבים ולהדביר או לייבש אותו.
זבובים זבוב הבית, זבוב הבשר (בוהקן ירוק), זבוב השוקיים, זבוב הפירות הים תיכוני, ברחשים לרוב מספיק לרסס את המטבח – מומלץ לרסס גם בפתחי הניקוז.
צרעות פלכית, טייחת שחורת-חזה, צרעה מזרחית, צרעה גרמנית צריך להדביר את הקן ולפנות אותו בצורה בטוחה
עשים עש הבגדים, עש בונה הנרתיק, עש הטבח, עש המנהרות, עש הספרים, עש המזון יש להדביר את ארונות המטבח בריסוס. את פריטי המזון הנגועים ניתן לזרוק או להקפיא לשבועיים.
חרקים נוספים נמלים או טרמיטים עם כנפיים יש להדביר את מעוף הכלולות וכן לזהות את מקור הקן כדי שניתן יהיה להדביר גם אותו.

 

איך להיפטר מחרקים מעופפים בשיטות ביתיות?

יתכן שתצליחו להרחיק את החרקים המעופפים מביתכם למשך זמן מה בעזרת שיטות ביתיות, אך אם לא תטפלו בגורמים שמושכים אותם או במקורות הרבייה שלהם, לא תצליחו לעולם לפתור את הבעיה באופן מוחלט. עד שתזמינו מדביר מקצועי, זה מה שתוכלו לנסות:

1. מלכודות: יש מלכודות שונות שמיועדות לחרקים מעופפים פרטניים, כמו זבובים או עשים. את המלכודות האלה עליכם להציב במקומות שבהם אתם רואים את החרקים מתעופפים באופן קבוע, למשל במקרה של עש המזון – בתוך הארונות.

2. תרסיסי שמנים אתריים: ריחות של לבנדר, מנטה ואקליפטוס ידועים ביכולתם להרחיק חרקים מכונפים. תוכלו לערבב כמה טיפות של השמנים האלה עם מים ולרסס בחדרים שמהם תרצו להרחיק יתושים למשל.

3. חומץ: גם חומץ יכול להיות מרכיב בתרסיס להרחקת מעופפים, כשעבורו יש לערבב מים וחומץ ביחס שווה.

4. פירות הדר: חרקים רבים – ובמיוחד יתושים – נרתעים מריחות של הדרים, ולימון בעיקר. שימו חתיכות לימון ליד החלון שדרכו חודרים המעופפים, או מנגד השתמשו בתרסיס עם כמה טיפות של שמן למונגראס.

 

איך מדבירים חרקים מעופפים בבית?

אופן ההדברה משתנה בין חרק לחרק, אולם לרוב הוא יכלול ריסוס. מטרת הריסוס היא להיפטר מכל החרקים הבוגרים, וזאת על מנת לוודא שלא יוכלו להתרבות ולהביא עוד צאצאים. לאחר מכן אנחנו נדרשים לבצע פעולות אחרות בהתאם לסוג החרק, למשל לחפש את אזור הרטיבות שבו מתרבים היתושים או את הבעיה בצנרת שמסייעת לשגשוגם של הזבובים. בכל אחד מהגורמים האלה נטפל כדי להיפטר מהדור הבא של החרקים שמתפתח בביתכם.

 

איך למנוע מחרקים להתעופף במטבח?

אחרי ההדברה, האפשרות שהחרקים יחזרו תלויה הרבה מאוד בכם ובהרגלים שלכם. כך תוודאו שלא יגיעו עוד חרקים להתעופף בביתכם:

1. ניקיון – זה ה-א'-ב' של הרחקת המעופפים, כשעליכם לוודא שהבית שלכם נשאר נקי, לא רק מלכלוך, אלא גם מלחות ונוזלים. זה אומר למשל לדאוג לגרוף את המים שלא יורדים לבד באמבטיה או בכיור שבמטבח.

2. רשתות – התקנת הרשתות תצמצם את חדירת המעופפים לביתכם ב-90%, ולמעשה תוכלו להעביר בעזרתן קיץ שלם בלי שיפלוש לביתכם אפילו יתוש אחד.

3. אחסון מזון – אחסנו את פריטי המזון שלכם באריזות אטומות בתוך הארונות, ולעולם לא בתוך השקיות המקוריות שלהם.

4. תאורה – צמצמו את רמת התאורה בבית במהלך שעות הערב, והימנעו במיוחד מנורות שמפיצות אור כחול. תוכלו לנסות להשתמש בנורות סגולות לחיסול יתושים, אולם הן עלולות להיות דווקא מה שימשוך את היתושים לסביבתכם מלכתחילה.

5. הדברה תקופתית – אם הבעיה בכל זאת חוזרת על עצמה מדי שנה ובאותה תקופה, זה סימן לכך שעליכם להזמין הדברה תקופתית באופן קבוע.

 

שאלות ותשובות שלקוחות שאלו אותנו

כמה עולה להדביר חרקים מעופפים?

המחיר משתנה בין חרק לחרק, ומתחיל ב-250 ₪.

איך להיפטר מחרקים מעופפים?

מאחר שהחרקים האלה מתרבים באזור מסוים בבית שלכם או בסביבתו, חובה להזמין מדביר שיזהה את מקור הרבייה ויטפל בו, זאת פרט להדברת המעופפים הבוגרים עצמם.

איך למנוע חרקים מעופפים במטבח?

התקינו רשתות, טפלו בבעיות לחות ורטיבות ואל תשאירו מזון חשוף על השיש. מומלץ גם לאחסן פריטי מזון יבשים באריזות אטומות כדי למנוע נגיעות של עשי מזון, ובאופן כללי לשמור על ניקיון.

האם חרקים מעופפים מזהמים אוכל?

זבובים שמגיעים מהביוב בהחלט יכולים לזהם את פריטי המזון שלכם. עם זאת, אם מצאתם לדוגמה עשים באריזת מזון, עדיין תוכלו להשתמש ברכיב שנמצא בה. החרקים ימותו בבישול.

אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

    whatsapp
    להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
    📞 055-970-5878
    whatsapp
    call