הדברת עשבים

הדברת עשבים בלי לפגוע בצמחייה – בשיטות בדוקות ובטוחות

אילו סוגי עשבים שוטים קיימים בגינה, איך בוחרים את חומר ההדברה הנכון נגדם, איך עושים הדברת עשבים, למה צריך לשים לב בזמן התהליך, מה קורה אם לא מדבירים עשבים שוטים בזמן, האם יש שיטות ביתיות להדברת עשבים, כמה עולה להדביר עשבייה, איך לוודא שהיא לא תצמח שוב והאם הריסוס מסוכן לבעלי חיים? על כל השאלות האלה נענה לכם כבר עכשיו.

עשבים שוטים יכולים להיות צרה אמיתית למי שמצפה שתהיה לו גינת ירק מטופחת וגם לבעלי מטעים, ואמנם הסרתם היא עבודה קשה, אך בעזרת מדבירים מומלצים אין סיבה ללכלך כך את הידיים. אנחנו בחברת הדברה בטוחה מספקים שירותי הדברת עשבים בפריסה ארצית רחבה כבר למעלה מ-10 שנים ודואגים שתהיה לכם גינה נקייה מעשבים רעים לאורך כל השנה. הרימו אלינו טלפון כבר עכשיו לקבלת הצעת מחיר משתלמת.

הדברת עשבים שוטים בגינה ובדשא
ריסוס נגד עשבים מחיר החל מ-200 ₪
הדברת עשבייה בגינה הביתית או הציבורית
ניקוי עשבייה גבוהה בגינה
שימוש בחומרים איכותיים ובטוחים באישור המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה
לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו:
055-970-5878
הדברת עשבים

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

  סוגי עשבים שוטים – הקבוצות העיקריות

  ישנם אלפי סוגים של עשבים שוטים, ולא כולם זהים אחד לשני. נקודת הדמיון בין כולם היא העובדה שמדובר בצמחים לא רצויים שמפריעים לגידול צמחים אחרים, אך פרט לכך הם מתחלקים למספר קבוצות, שמשפיעות בין היתר גם על הדרך שבה מדבירים אותם. שימו לב שהחלוקה הזו היא לא מוחלטת, כלומר יכולים להיות סוגי עשבים בדשא שהם למשל גם רחבי עלים וגם רב שנתיים. על כן העשבים השוטים חופפים לכמה מהקבוצות ההבאות.

  סוגי עשבים רעים מאפיינים עיקריים דוגמאות של עשבים שוטים בגינה
  עשבי דשא כפי ששמם מרמז, הם גדלים בדשא, שם הם ימצאו תנאי מחייה שמתאימים להם. אצבען ריסני, דבקה זיפנית, זיפן כחלחל
  עשבים רחבי עלים לרוב צומחים בדשא, אך לא תמיד, וקשה מאוד להשתלט עליהם מכיוון שהם צומחים מהר. צמחי קוץ, שינן שורש שן ארי, קיסוס, גדילן, חלמית מצויה, תלתן
  עשבי עונות חמות עשבים שגדלים בקיץ או באביב בלבד. רגלת הגינה (ריג'לה), חלבלוב, אבוטילון תאופרסטוס, כף אווז לבנה,
  עשבי עונות קרות עשבים שגדלים בחורף ובסתיו בלבד. כוכבית מצויה, תלתן לבן, נזמית לופתת, קיסוס, איכלאה אלף העלה,
  עשבים חד שנתיים העשבים האלה מתים בסוף העונה שלהם גם ללא הדברה. זנב שועל מצוי, אצבען ריסני, דבקה זיפנית
  עשבים רב שנתיים אלו עשבים שנוטים לחזור מדי שנה וחובה לרסס אותם. גומא הפקעים, שינן שורש שן ארי, קיסוס

   

  סוגי חומרים לקטילת עשבים שוטים

  הבחירה בסוג הקוטל נעשית על פי 2 משתנים – סוג העשב וסוג הגידול שמדבירים. לכן ישנה חשיבות להכרת העשבים השוטים, משמע המדביר צריך לדעת לזהות את הצמחים שעליו לקטול על מנת לבחור משמיד עשבים נכון. לפניכם רשימה קצרה וחלקית של חומרי ההדברה שבהם אנו משתמשים:

  קוטל עשבים חומר פעיל נגד אילו עשבים לאילו גידולים
  תרכיז נוזלי גאלופ של כ.צ.ט בע"מ Glyphosate אבוטילון, אלבסיני, אמיך, אמיתה, אצבען מאדים, בן חיטה, בר גביע, ברומיתדטורה, זיפן, יבלית, כף אווז, קחוון ועוד… אבוקדו, אגסים, אפרסקים, גפן, הדרים, זיתים, נקטרינה, רימון, שזיפים, שטחי בור, שקדים, תמרים, תפוחים, אגסים, תירס, דובדבנים, אפרסמון, אגוז אדמה, חבושים
  תרכיז מתחלב גליל של כ.צ.ט בע"מ Oxyfluorfen אבוטילון, אמיתה, בקבוקון, בקיה, בר גביע, חלמית, חרדל, ירוקת החמור, כף אווז, מעוג, גזמית, סירפד ועוד… אבוקדו, אבטיחים (לגרעינים), אגסים, אפרסקים, תפוחים, בצלים, גפן, הדרים, זיתים, כרוביים, מנגו, נקטרינה, עגבניות, קיווי, רימון, שזיפים, שטחי בור ויערות, שקדים, בננות, ליצ'י, אפרסמון, משמשים, חמניות, ארטישוק, צמחי נוי, תותים
  תרכיז נוזלי וידזול של אגן יצרני כימיקלים בע"מ Aminotriazole, Ammonium Thiocyanate חד ורב שנתיים משמשים, מנגו, שזיפים, תירס שקדים, עגבניות, חרובים, אקליפוטוס
  אבקה רטיבה סטרייק של אגן יצרני כימיקלים בע"מ Flumioxazin רב וחד שנתיים הדברים, פקאן, אנונה, אגסים, שזיפים, גפן, גויאבות, אובקדו, אפרסקים
  גרגרים מסיסים ראונדאפ מקס של אגן יצרני כימיקלים בע"מ Glyphosate מיני דגנים ומיני רחבי עלים כותנה, אגוזי אדמה, תירס, חיטה, שעורה, שחת
  תרכיז נוזלי טייפון של תפזול בע"מ Glyphosate דורת ארם צובא, חלמית, פספלון מורחב אפרסמונים, אגסים, זיתים, ליצ'י, כותנה, קיווי, נקטרינה
  תכשיר גרגרי רונסטאר גרגרי של מרחב אגרו Oxadiazon עשבים חד שנתיים צמחי נוי, ורדים, מדשאות, מטעים

   

  איך עושים ריסוס נגד עשבים?

  את חומרי ההדברה מרססים באופן ישיר על העשבים השוטים ומצמצמים ככל הניתן את המגע שלהם עם צמחים אחרים. ריסוס נגד עשבים לעולם לא ייעשה באופן נרחב בכל השטח, אלא רק באופן פרטני על המקומות שבהם צריך להיפטר מעשבים. מערבבים את חומר ההדברה עם מים על פי היחס הנדרש ומרססים. ריסוס עשבים ייעשה לרוב בשעות הערב על מנת לחשוף כמה שפחות את חומר ההדברה לאור השמש.

   

  דגשים של הדברת עשבים בגינה

  אנחנו מקפידים לעבוד בצורה נכונה ובטוחה שתעזור לשמור הן על הצמחים שבגינה שלכם והן עלינו, ואלו הדגשים שאנחנו מוודאים לפעול על פיהם בכל הדברה לעשב בגינה.

  הריסוס צריך להתבצע בתנאי מזג האוויר הנכונים – גשם או רוחות חזקות יכולים לגרום לחומר ההדברה להתפזר ברחבי השטח המודבר, מה שיזיק לצמחים.

  √ יש לרסס אך ורק את העשבים השוטים ולא שטחים שבהם הם לא גדלים.

  √ בזמן ריסוס עשבים בגינה צריך ללבוש ציוד מגן ובייחוד כפפות, משקפי מגן וחולצה עם שרוולים ארוכים.

  √ לפני ההדברה יש לנקות היטב את הציוד שבו משתמשים, כדי לוודא שלא יהיו בו שאריות של חומרי הדברה שנעשה בהם שימוש קודם לכן.

   

  מה קורה אם לא עושים הדברת עשבייה?

  אם מדובר בצמחים חד שנתיים, סביר להניח שתסבלו מהם לאורך השנה ואחריה תוכלו לשכוח מהם, אולם הם יוכלו לצוץ במקומות אחרים. אם אלו הם צמחים רב שנתיים, תראו אותם שוב ושוב, והם רק ימלאו עוד ועוד את גינתכם. באופן כללי כדאי לבצע הדברת עשבים רעים בכל אחד מהמקרים האלה, שכן העשבים האלה מתחרים עם הצמחים האחרים שלכם על חומרי הזנה באדמה. משמעות הדבר היא שהצמחים הרעים ישגשגו, בעוד שצמחי הנוי, הפירות, התבלינים והירקות שלכם יסבלו. ריסוס עשבייה הוא תהליך קצר שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד עבודה וצער בהמשך, וככל שעושים את זה מוקדם יותר, כך טוב יותר.

   

  הדברת צמחים בשיטות ביתיות

  אף על פי שהשיטות הביתיות לא תמיד יעילות ב-100%, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם למען ניקוי חצר מעשבים בודדים:

  √ פזרו אבקת סודה לשתייה או אבקת בורקס על עשבים שגדלים בין חריצים ברצפות, ולאחר יומיים תלשו אותם.

  √ הכינו תמיסה של 1 כוס מלח עם 2 כוסות מים, הביאו לרתיחה ושפכו ישירות על העשבים השוטים.

  √ הדברת צמחים מזיקים יכולה להיעשות עם שמן WD40, אך היזהרו שלא לרסס אותו על צמחים אחרים, שכן זה יפגע גם בהם.

   

  הדברת עשבים מחיר – כמה זה עולה?

  המחיר שאנחנו גובים לשירותי הדברה בגינה ובמטעים הם הזולים ביותר בישראל, ואנחנו מבטיחים להוזיל כל הצעה אחרת שקיבלתם ממדביר אחר. אצלנו משלמים על ריסוס נגד עשבים מחיר התחלתי של 200 שקלים בלבד – התקשרו כבר עכשיו לקבלת הצעת מחיר מדויקת בטלפון, ללא התחייבות, מוזמנים להסתכל במחירון ההדברה שלנו לבדיקת מחיר.

   

  איך למנוע צמיחת עשב שוטה?

  הדרך היעילה ביותר למניעת עשבים שוטים היא הדברה, במיוחד אם מדובר בשטח גדול שבו יכולים לגדול עשבים שוטים בכל חלק בהפתעה. ניתן אפילו לעשות ריסוס נגד נביטה עוד לפני שמתחילים להופיע העשבים השוטים, כך שלא יהיה להם שום סיכוי לצוץ בשטח האדמה שלכם. לעומת זאת, אם אתם מעדיפים להימנע מהזמנת מדביר עשבים ויש לכם גינה קטנה שקל לטפל בה, עשו את הדברים הבאים:

  √ מנעו מהגינה שלכם אור שמש בעזרת חצץ באזורים שמועדים לצמיחת עשבים שוטים ושבהם אינכם מעוניינים לגדל צמחים.

  √ השקו אך ורק את האזורים שבהם אתם מעוניינים לגדל צמחים ולא שטחים ריקים.

  √ אל תעדרו אדמה ריקה שלא לצורך כדי שלא לעורר בה זרעים רדומים.

  √ עקרו עשבים שוטים מהשורש כשהם צעירים וכאשר האדמה לחה ולא כשהיא יבשה.

   

   לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

    

   האם ריסוס נגד עשבים שוטים מסוכן לבעלי חיים?

   אם אתם מגדלים כלב שמסתובב בחצר המודברת, אתם ככל הנראה חוששים לבריאותו לנוכח חומרי ההדברה שבגינה, ובצדק. חומר להדברת עשבים יכול להיות רעיל לכלבים, לכן עליכם לפעול על פי ההוראות הבאות:

   √ ודאו שהכלב שלכם לא ישהה בחצר למשך יומיים אחרי ההדברה.

   √ הרחיקו את קערות האוכל והמים מהחצר, ועדיף שתכניסו אותן לתוך הבית לפני ההדברה.

   √ אם אתם חוששים שהכלב בא במגע עם קוטל עשבים בדשא, שטפו את הבטן והרגליים שלו מיד.

   אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

    whatsapp
    להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
    📞 055-970-5878
    whatsapp
    call