הדברה בהריון

ריסוס בהריון – האם זה מסוכן ומה האלטרנטיבות?

האם נשים בהריון צריכות לחשוש מפני הדברה, האם באמת ריסוס בהריון עלול לגרום לאוטיזם בעובר, האם יתכן שהמזיקים מסוכנים יותר לאישה שבהריון מאשר חומרי ההדברה, מה לעשות אם חובה לרסס את הבית, האם יש אלטרנטיבות לריסוס והאם שיטות ביתיות להדברה בטוחות יותר לאישה ההרה? אלו הן הרבה שאלות, ועל כולן תקבלו מענה כבר עכשיו.

אימהות שמצפות ללידה מנסות לעשות הכל כדי לוודא שהילד שלהן יישאר בטוח וייוולד בריא. לשם כך הן נמנעות מלא מעט דברים, בין היתר מאכילת סושי ומניקוי ארגז החול של החתול, אך גם הדברה בבית נכנסת לקטגוריה של הגורמים שעלולים להיות מסוכנים לעובר. אמנם ריסוס בהריון אכן מהווה סכנה מסוימת לעובר ויש להימנע ממנו ככל הניתן, אך לא כל הדברה נעשית בריסוס –בטח ובטח שלא עם חומרים שגורמים לאוטיזם – וכל עוד מקפידים להקשיב להוראותיו של המדביר אין שום סיבה לחשוש מסכנה. כדי שתבינו קצת יותר על הנושא ערכנו עבורכן את המדריך הבא, שיעזור לכן לגלות את כל מה שצריך לדעת על הדברה ונשים בהריון.

 

✔️ הדברת מזיקים בשיטה ירוקה – שירות ללא סכנה לנשים בהריון
ייעוץ בחינם עם מדביר דרך הווצאפ – לחצו כאן
✔️שימוש בחומרי הדברה מאושרים ובטוחים
✔️ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️ ריסוס עם חומרים בטוחים ללא ריח
✔️ כניסה לבית זמן קצר לאחר ההדברה

 

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:

 

ריסוס בהריון לבית

מתי צריך לחשוש מפני הדברה בהריון?

באופן כללי, רוב חומרי ההדברה שבהם משתמשים מדבירים מומלצים נחשבים בטוחים לנשים בהריון. עם זאת, ישנם מקרים שבהם צריך לצמצם ככל הניתן את החשיפה אליהם, כשהטרימסטר הראשון הוא הזמן הקריטי ביותר שבו צריך להימנע מחשיפה לחומרי הדברה בהריון. במהלך החודשים האלה מערכת העצבים של התינוק מתפתחת בקצב מהיר, כשעל פי מחקרים, בין השבוע השלישי לשבוע השמיני מתפתחת מערכת העצבים של המוח. חשיפה לחומרי הדברה מסוימים במהלך תקופה זו עלולה להפריע לתהליך ההתפתחותי הזה.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  האם הדברה מסכנת את העובר באוטיזם?

  החשש הידוע ביותר והעיקרי של אימהות מפני חשיפה לחומרי הדברה בהריון היא האפשרות שהתינוק ייוולד עם אוטיזם. אכן ישנה סכנה לכך בעת חשיפה לזרחנים אורגניים, אולם אלו חומרי הדברה שמשמשים אותנו אך ורק בתחום החקלאות ולא להדברה בבתים. עם זאת ראוי לציין כאן כי במחקרים נמצא שנשים שחיו במרחק של כ-1.5 ק"מ מאזור שרוסס בחומרים אלו היו בעלות סיכוי גבוה ב-60% להביא לעולם ילד שנמצא על הספקטרום. התקופות המסוכנות שהתגלו במחקר זה היו במהלך הטרימסטר הראשון ובסמוך ללידה. עוד יש לציין כי באותו מחקר העלו גורמים רבים אחרים שעלולים להגביר את הסכנה להולדת ילד על הספקטרום האוטיסטי, וביניהם מחיה בקרבה לכביש מהיר, וכן גילה ומצבה הבריאותי של האם.

   

  מה מסוכן יותר – מזיקים או הדברת לנשים בהריון?

  בעוד שיש להיזהר בהריון ולהימנע מחשיפה לחומרי הדברה, אין להימנע מפעולות הדברה לחלוטין במידה וצריך לבצע אותה. למעשה, מזיקים רבים כמו פרעושים, יתושים ואפילו מקקים עלולים להיות מסוכנים יותר לאישה בהריון מאשר חומרי ההדברה שמשמשים לחיסולם. יתושים לדוגמה עלולים לשאת איתם מחלות כמו זיקה וקדחת הנילוס, ובעוד שמקרי ההדבקה הם נדירים, הם אכן מתרחשים אחת לזמן מה. נגיף הזיקה בפרט צריך להדאיג מאוד נשים בהריון, מכיוון שהוא מקושר באופן ישיר למומים בלידה.

  מקרה נפוץ אף יותר הוא אלרגיה לג'וקים, כשהצואה שלהם עלולה לגרום לבעיות בנשימה בקרב אנשים בכל הגילים, כולל נשים בהריון, אך בעיקר ילדים. ריסוס ג'וקים בהריון יהיה בטוח יותר מאשר שהייה בסביבתם, וזה נכון גם בנוגע לפרעושים, שעלולים להעביר מחלות ובקטריות בנשיכתם.

   

  האם מותר לעשות ריסוס בבית בהריון?

  התשובה הקצרה לשאלה הזו היא כן, והתשובה הארוכה כוללת כמה הנחיות בטיחות שמטרתן לוודא שהאישה ההרה תיחשף כמה שפחות לחומרי ההדברה. ראשית חובה לציין בפני המדביר שיש אישה בהריון בבית, זאת על מנת שיבחר את חומר ההדברה מתאים וישתמש בו במתינות, ואף יעשה שימוש בשיטה אחרת שאינה כוללת ריסוס. שנית, על האישה ההרה לפנות את הבית למשך זמן ההדברה ועד 8 שעות אחריה, ולפני חזרתה הביתה רצוי לפתוח את כל החלונות ולאפשר לבית להתאוורר. אם תעשו את כל זה, ריסוס בבית בהריון לא אמור להוות כל סכנה עבור האישה או העובר.

  אם הריסוס נעשה מחוץ לבית, למשל בגינה, יש לסגור את כל החלונות של הבית ולהישאר בפנים כך שהאישה ההרה לא תיחשף אפילו למעט ריח של ריסוס בהריון. זה בנוסף יסייע לוודא שהמזיקים לא ינסו לברוח לתוך הבית.

   

  איך אפשר להדביר ללא ריסוס לבית בהריון?

  למרבה המזל, כיום אנחנו חיים בתקופה שבה יש אלטרנטיבות רבות להדברה בריסוס, ומדבירים מקצועיים מנצלים כל שיטה אפשרית כדי לבצע הדברה באופן בטוח לכל לקוח באופן פרטני. בין אם לצורך הדברה רגילה ובין אם לצורך הדברה בהריון משרד הבריאות דואג לשחרר רשימת חומרי הדברה שמותרים לשימוש, ואנחנו עוקבים אחרי רשימה זו ולא סוטים ממנה לעולם. אם צריך להימנע מריסוס, כמעט תמיד אפשר ליישם שיטת הדברה אחרת עם חומר שבטוח יותר לשימוש בסביבת נשים בהריון, והנה לפניכם מספר דוגמאות לדרכים שבהן אנחנו עושים זאת:

  הדברת ג'וקים ללא ריסוס: ניתן להציב פיתיונות ג'ל עם עמילן תירס מורעל, מהם ניזונים הג'וקים. זה עובד על זנים מסוימים של תיקנים ולכן לא תמיד ניתן להשתמש בשיטה זו, אולם היא יכולה לסייע גם במקרה של נמלים.

  הדברת פשפשים ללא ריסוס: על אף שמומלץ לרסס את השטח המודבר עם חומר מעכב גדילה, אין חובה להשתמש בו, כל עוד הנגיעות היא קלה יחסית. ניתן להדביר ללא חומרי הדברה כלל עם קיטור חם שמחסל את הפשפשים מיד.

  הדברת יתושים ללא ריסוס: אמנם ייעשה ריסוס נגד יתושים, אך הוא יתבצע רק באזורים שבהם הם מתרבים, ואלו הם שטחים חיצוניים שבהם יש מים עומדים. חומר הריסוס שבו נשתמש הוא חומר ביולוגי שאינו פוגע בשום צורה באדם ומיועד אך ורק לפגוע בזחלי היתושים.

  הדברת עכברים ללא ריסוס: למעשה אף פעם אנחנו לא מבצעים הדברת עכברים בריסוס, ותמיד נבחר להשתמש בשיטות בטוחות יותר, כמו לכידה על המקום (בידיים או בעזרת מלכודות) או הצבת תיבות האכלה עם פיתיונות רעילים.

  הדברת פרעושים ללא ריסוס: כל עוד הפרעושים מצויים אך ורק בגינה, ניתן להדביר אותם שם עם אדמה דיאטומית – חומר אורגני שאינו מסוכן כלל לאדם וגם לא לבעלי חיים.

   

  האם הדברה בהריון עם חומרים ביתיים מסוכנת?

  רבים מחפשים באינטרנט שיטות הדברה עם חומרים שיש בבית, ואמנם באמת ניתן לבצע כך הדברה אורגנית בהריון בבטחה, אך חשוב לציין שזה לא תמיד עוזר לפתור את בעיית המזיקים. הכנת מלכודת מאולתרת לזבובים ויתושים או הצבת קליפות תפוזים באזורים שמהם נכנסים מזיקים הביתה יכולים לעזור באופן זמני, אך בסופו של דבר המזיקים ימשיכו להתרבות בסביבתכם. עד שלא תטפלו בשורש הבעיה, ההדברה הביתית שתבצעו לא באמת תפתור אותה.

  אם אתם מעוניינים לבצע הדברה ירוקה לנשים בהריון, העדיפו לתת למדביר לעשות זאת ואל תסמכו על שיטות כאלה ואחרות שמצאתם באינטרנט. תוכלו לפנות אלינו ונשמח להעניק לכם הצעת מחיר משתלמת להדברה בטוחה לנשים בהריון בשיטות ירוקות ואורגניות, בלי ריסוס ובלי חומרי הדברה כימיים.

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call