זיהוי מזיקים

זיהוי מזיקים נפוצים בבית ובגינה

מזיקים נחשבים ליצורים שמפיקים תועלת מהמחייה לצד האדם, אך גורמים בפעילותם נזק לרכוש והבריאות. הם מופיעים בשלל סוגים ותתי סוגים, מתרבים במהירות ומכלים משאבים אם לא יטופלו בהקדם. זיהוי מזיקים הוא צעד קריטי להדברה, מאחר וקיימים תכשירים, חומרים ושיטות פעולה מקצועיות רבות שיתאימו לכל מזיק בנפרד. בכתבה הבאה תדעו לזהות בעצמכם מזיקים נפוצים בבית ובגינה.

✔️ צריכים עזרה בזיהוי מזיקים בבית, בגינה, במשרד או בבית עסק?
✔️  זיהוי כל סוגי המזיקים בחינם בכל ימות השבוע 24/7
✔️  ייעוץ בחינם ע"י מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

זיהוי מזיקים

סוגי מזיקים בבית

מזיקים רבים מוצאים את הבית כמקום מחייה אידיאלי לצרכיהם ומשתמשים בו כדי לאכול, להתרבות ולהסתתר מפני אויבים טבעיים. המזיקים שנמצאים בתוך הבית יכולים להימצא כבודדים או כאוכלוסייה שלמה, כשחלקם ישתמשו גם בסביבה החיצונית להשלמת תנאי המחייה (למשל נמלים שבונות קן סמוך ונכנסות פנימה כדי לאתר מזון).

סוגי מזיקים נפוצים בבתי מגורים הם: נמלים, נמלי אש (נמלים אדומות), פסוקאים, כיני ספרים, דג הכסף, עכבישים, עש הבגדים, זבוב הבית, תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, פשפש המיטה, פרעושים וטרמיטים. מזיקים אלו ניזונים מדם אנושי או מחומרים שונים כמו עץ (טרמיטים לדוגמה) או נייר (למשל פסוקאים). חלקם מגיעים אליכם הביתה כדי ללכוד מזיקים אחרים, כמו עכבישים.

 

  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו: 055-970-5878 או השאירו פרטים

   

  זיהוי מזיקים בצמחים

  צמחים, פרחים וגידולים סובלים גם הם מנוכחותם של מזיקים שונים. המזיקים מחריבים את הצמחייה על ידי שאיבת הלחות, אכילת השורשים והגבעולים או הפרשת חומרים שמונעים מהצמח להתקיים כרגיל.

  זיהוי מזיקים על צמחים מתקבל בשתי דרכים: האחת – הבחנה במזיקים עצמם על חלקי הצמח כמו למשל: חומייני, תולעים, פשפשים וכד'. השנייה – הבחנה במצבם ההולך ומידרדר של הצמחים כמו הצהבה ויובש, קמילה, נשירת עלי כותרת ותוצרת פגומה. בחלק מהמקרים תזהו גם כתמים כהים או קימחון שהצמחים סובלים מהם בעקבות נוכחות המזיקים. המזיקים הנפוצים בצמחים וסביבם הם: חיפושיות, חשופיות, ערצבים, זבובים (זבוב התסיסה וזבוב הפירות), ברחשים, יקרונית התאנה, עשים (עש הטבק ועש המנהרות) וכנימות.

   

  סוגי מזיקים בגינה

  ישנם גם מזיקים שמשתמשים בגינה כמקום המחייה בלבד, כשאת הנזק הם גורמים במקום אחר. כך למשל, יתושים עוקצים את האדם אך נמשכים למקום בעקבות לחות ומים עומדים (זו הסיבה העיקרית להימנע מהשקיית יתר של הגינה) בעוד שצרעות ודבורים המקננות בכוכים סביב הבית והחצר עשויים לתקוף אתכם אם תתקרבו. סוגי מזיקים נוספים שתמצאו בגינה הם יתושים, קרציות, פרעושים ומכרסמים (חולדות, עכברים וחפרפרות).

   

  סימנים לזיהוי מזיקים

  מאחר והמזיקים כשמם כן הם – מזיקים, עליכם לחפש נזקים שהם מותירים אחריהם: כרסומים, חירורים, צואה, פירורים (מגריסת מזון או חומרים כמו עץ המותיר נסורת), חולשה או עיוותים בחפצים ובצמחים, עקיצות וגרד, היווצרות אלרגיה פתאומית וכדומה.

  בחלק מן המקרים תבחינו בסימנים ברורים להשתקעות מזיקים במקום כמו קורי עכביש, קן צרעות או מחילה חפורה בגינה.

  מומלץ גם לשים לב לסימנים הבאים:

  √ החתול או הכלב מתגרד: בדקו האם מופיעים על הפרווה גרגירים קטנים ושחורים שדומים לפרג. אם מצאתם כאלו, מדובר בביצי פרעושים.

  √ הופעת כתמים קטנים וכהים על מזרנים או ריפודים: זהו עור שמשילים פשפשי המיטה.

  √ תלוליות חול או פיסות נייר ודשא: מעידים על קן של טרמיטים, נמלים ואפילו עכברים.

  √ נתיבים כהים או שומניים לאורך קירות ופנלים: מעידים על מכרסמים וזוחלים שעוברים כאן הרבה, כמו חשופיות, מכרסמים או נמלים.

  √ חורים או סימני נגיסה: יופיעו על חפצים מעץ, דפים, בדים, משקופים, רגלי הרהיטים ואריזות המזון, מעידים על קיומם של מזיקים שניזונים מאותם חומרים, כמו למשל טרמיטים או פסוקאים.

  √ גבעולים ועלי כותרת מיובשים, צהובים או מוכתמים: מעידים על מזיקים בצמחים כמו חיפושיות או תולעים.

  חושדים שישנם מזיקים בבית או בגינה שלכם? ראיתם חרק מסוים אך אתם לא בטוחים אם הוא מסוכן? הזמינו אותנו ונזהה אותם במדויק. לאחר מכן, נוכל לפעול בשיטות המתקדמות והבטוחות ביותר כדי לסלק אותם ולמנוע את הופעתם בעתיד.

  אנחנו פה בשבילכם, השאירו פרטים ותגלו חוויית שירות אחרת

   whatsapp
   להצעת מחיר אטרקטיבית חייגו:
   📞 055-970-5878
   whatsapp
   call